OWSM 2023

Volkswagen Golf Mk2 1985 – Warszawa

Volkswagen Golf jest jak wzorzec metra w Sevres. Z każdą kolejną generacją uważany za punkt odniesienia w klasie aut kompaktowych. Nie inaczej było z drugą generacją modelu, która światło dzienne ujrzała w 1983 roku. Zwiększono rozstaw osi, zwiększono długość, zwiększono przestrzeń w kabinie. Sylwetkę tym razem stworzył niemiecki designer Herbert Schäfer, nawiązując do pierwszej generacji zaprojektowanej przez Giorgetto Giugiaro. Samochód by oferowany z szeroką gamą silników i wyposażenia dodatkowego, zwracając uwagę wysoką jakością użytych w kabinie materiałów. Ten prezentowany to bogata wersja wersja GL, wyposażona dodatkowo w automatyczną skrzynię biegów i szyberdach.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 250 zł. Aukcja trwa od 09.03.2023 do 23.03.2023 do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Volkswagen znajduje się w naszym salonie przy ul. Jagiellońskiej 65A w Warszawie. Zapraszamy serdecznie na oględziny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty w godzinach 11-15. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie terminu wizyty.

W sprawie szczegółów dotyczących ceny oraz historii tego egzemplarza polecamy kontakt telefoniczny – +48 661 561 169 – lub mailowy: kontakt@ardorauctions.pl

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/269-volskwagen-golf-gl/

Cena wywoławcza: 13000 zł
Opłata prowizyjna wynosi 9%

VOLSKWAGEN GOLF GL 1985
Numer nadwozia: WVWZZZ19ZGB027718

Volkswagen Golf był użytkowany w Niemczech przez jedną rodzinę, po czym w połowie lat dwutysięcznych przyjechał do Katowic. Od 2014 roku auto jest w rękach drugiego właściciela w kraju. Wersja GL charakteryzuje się wyposażeniem obejmującym między innymi automatyczną skrzynię biegów czy szyberdach oraz dodatkową ozdobną galanterią wewnętrzną i zewnętrzną. Przez ostatnich kilka lat samochód przeszedł regeneracją gaźnika i rozrusznika, wymianę tarcz i klocków hamulcowych, sprężyn i amortyzatorów, zderzaków czy lamp. Golf jest świeżo po przeglądzie oraz wymianie oleju w silniku i skrzyni, a także akumulatora.

Dane techniczne:
Silnik: 1,6 l, R4
Moc: 75 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów automatyczna, napęd na przednie koła
Odczyt licznika: 105 000 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce