VW Bank

Volkswagen Golf Mk2 1989 – SPRZEDANY

Volkswagen Golf jest jak wzorzec metra w Sevres. Z każdą kolejną generacją uważany za punkt odniesienia w klasie aut kompaktowych. Nie inaczej było z drugą generacją modelu, która światło dzienne ujrzała w 1983 roku. Zwiększono rozstaw osi, zwiększono długość, zwiększono przestrzeń w kabinie. Sylwetkę tym razem stworzył niemiecki designer Herbert Schäfer, nawiązując do pierwszej generacji zaprojektowanej przez Giorgetto Giugiaro. Samochód by oferowany z szeroką gamą silników i wyposażenia dodatkowego, ale nawet w podstawowych wersjach C i CL zwracał uwagę wysoką jakością użytych w kabinie materiałów. To był hit. W okresie od sierpnia 1983 do grudnia 1992 roku stworzono ponad 6,3 miliona egzemplarzy. Rzadko który jednak dziś prezentuje się tak jak ten.

Volkswagen Golf Mk2
Rocznik: 1989
Przebieg: 47000 km
Pojemność: 1595 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Wyposażenie:
– jak na Golfa przystało – skromne, ale wystarczające 🙂

Przedmiotem ogłoszenia jest zachowany w świetnym, oryginalnym stanie VW Golf drugiej generacji. Auto pochodzi z końcówki lat 80-tych i co jest unikatowe, jest całe w oryginalnym lakierze i bezwypadkowe. Egzemplarz pochodzi z Niemiec. Właściciel bardzo o niego dbał, a ostatnie kilka lat auto przestało praktycznie nie używane w ciepłym garażu.

VW po pełnym serwisie, wymieniony olej i wszystkie element eksploatacyjne, które wymagały ingerencji. Gotowy, by cieszyć kolejnego właściciela. Na aucie znajdują się oryginalne felgi kultowej firmy BBS, model RZ, rozmiar 15 cali, po pełnej odnowie i regeneracji – malowany rotor, ranty szczotkowana stal. W komplecie oryginalne stalowe felgi 13 cali.