Volkswagen Golf Mk3 1994 – 8900 PLN – Częstochowa

Ten Volkswagen Golf Mk3 nie należy do żadnej serii specjalnej, co w przypadku tego modelu samo w sobie wydaje się być ewenementem. Ma buraczkowy kolor, pięć drzwi, jest w podstawowej wersji CL i wygląda jak typowy egzemplarz zamawiany w polskim salonie w pierwszej połowie lat 90-tych. Polska jest również jego historia, o czym świadczą wciąż zachowane czarne tablice rejestracyjne. Tradycyjne dla tego okresu są również patenty – zabezpieczenie antykradzieżowe blokadą skrzyni Mul-T-Lock i zabiteksowana podłoga. Pamiętajcie, że według aktualnych przepisów nie macie obowiązku przerejestrowywania takiego samochodu i wciąż możecie na kultowych, czarnych blachach legalnie jeździć – wystarczy jedynie zgłosić fakt nabycia pojazdu, najprościej przez platformę internetową gov.pl.

Volkswagen Golf Mk3
Rocznik: 1994
Przebieg: 120698 km
Pojemność: 1400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Cena: 8900 PLN

Posiadam na sprzedaż klasycznego VW Golfa trzeciej generacji w znakomitym stanie. Auto zostało zakupione w 1994 roku prosto z salonu przez znanego częstochowskiego ginekologa. Około 2010 roku właściciel zachorował, przez co auto stało prawie 9 lat w garażu. Pod koniec 2018 roku żona właściciela wystawiła auto na sprzedaż, które trafiło do handlarza który odświeżył samochód po tak długim postoju (wymienił wszystkie „płyny ustrojowe”, akumulator itp.) W marcu 2019 roku samochód został zakupiony przeze mnie. Szukałem sprawdzonego samochodu, który będzie dzielnie mi służył. Na początku roku 2020 wyleciałem z Polski, przez co samochód znów stał do września, aczkolwiek był odpalany i przestawiany, aby nie zdziadział.

Od mojego powrotu samochód jest w ciągłej eksploatacji. Na początku roku spód i profile zamknięte zostały zabezpieczone biteksem. Zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd. Pod koniec zeszłego roku zostały także założone nowe opony całoroczne. Posiadam książkę serwisową w której wszystko jest skrupulatnie zapisywane. Sprzedaję auto, gdyż potrzebuję czegoś nowocześniejszego i bardziej użytkowego. Auto idealnie pasuje do kolekcjonera szukającego zadbanego egzemplarza, który może już zostać zarejestrowany na żółte blachy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Telefon: +48 784 279 212
Miejscowość: Częstochowa