Volkswagen Golf Mk4 Cabriolet 1998 – 21999 PLN – Kłobuck

Volkswagen Golf Cabriolet to dzieło firmy Wilhelm Karmann GmbH, odpowiedzialnej przez całe dziesięciolecia za tworzenie i produkcję otwartych wersji modeli z Wolfsburga. Trzecia odsłona otwartego Golfa ukazała się wiosną 1998 roku. Mimo nazwy Mk4, samochód nie bazował na Golfie czwartej generacji, lecz na trójce, stąd na niektórych rynkach mówi się o nim jak o modelu Mk3.5. Zmiany ograniczyły się do zmienionego frontu i części tylnej, a także niektórych szczegółów we wnętrzu, takich jak niebiesko-czerwone oświetlenie deski. Produkcja została wstrzymana w połowie 2002 roku, bez bezpośredniego następcy, zamiast którego pojawił się VW New Beetle. Prezentowany egzemplarz to wysoka wersja wyposażeniowa Highline, w bardzo przyjemnym stanie zachowania.

Volkswagen Golf IV Cabriolet
Rocznik: 1998
Przebieg: 160500 km
Pojemność: 1984 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 115 KM

Cena: 21999 PLN

Wyposażenie:
Wersja Highline.
– automatyczna skrzynia biegów,
– klimatyzacja,
– 4x poduszka powietrzna,
– 4x elektryczne szyby z modułem komfortu,
– elektrycznie regulowane, podgrzewane lusterka,
– ABS,
– komputer pokładowy MFA, a w nim: czas jazdy, średnia prędkość, ilość przejechanych kilometrów, średnie spalanie, temperatura oleju silnikowego, temperatura otoczenia,
– podgrzewane fotele,
– skórzana tapicerka siedzeń, boczków, kierownicy,
– regulacja kierownicy,
– regulacja foteli w dwóch płaszczyznach.

Cabrio zachowany w świetnym stanie. Egzemplarz całkowicie bezwypadkowy z fabrycznym lakierem. Bez wkładu finansowego, stan kolekcjonerski. Kupiony pod koniec 2020 roku. Samochód od jedynego właściciela w Niemczech. Zarejestrowany w kraju w maju tego roku. Kupujący otrzymuje OC wraz z AC Szyby do 05.2022 r.

Przejażdżka nim to tylko przyjemność. Silnik zachowuję się jak świeżo dotarty. Skrzynia biegów swą pracą zawstydzi niejeden nowszy model. To zestawienie sprawia, że Cabrio potrafi być ekonomiczne, ale jak trzeba, reakcja na kick down jest natychmiastowa.

Patrząc na wnętrze, trudno pogodzić się z faktem, iż auto już dawno jest pełnoletnie. Wygląda jak nowe. Deska nie posiada żadnej rysy, skóra na kierownicy i boczkach jest w topowej formie, a siedzenia są bez skazy.

Fabryczna powłoka lakiernicza jest po korekcie. Po serii zabiegów nałożono na nią twardy wosk. Dzięki wykonanym pracom umycie samochodu jest szybkie i przyjemne. Woda zdaję się odbijać od jego powierzchni. Samochód jest po chwili suchy. Auto prezentuje się perfekcyjnie. Wyróżnia się na ulicy i trudno nie zwrócić uwagi na jego stan. Lampy są nie wypalone, również w świetnym stanie. Poszycie składanego dachu jest w idealnym stanie. Zostało zaimpregnowane produktem firmy Sonax. Dach jest składany elektrycznie, w krócej niż 20 sekund. Wyposażony jest w szklaną i podgrzewaną tylną szybę.

Cabrio posiada bardzo efektywne ogrzewanie, dzięki czemu użytkowanie w zimniejsze dni, może pozytywnie zaskoczyć. Posiada oryginalne tłumiki oraz katalizator – w bdb stanie. Zawieszenie w świetnym stanie, tylne amortyzatory są nowe.

Wykonane prace:
– wymiana rozrządu INA,
– wymiana paska mikro Continental,
– wymiana oleju Castrol 5W30,
– wymiana filtrów,
– czyszczenie oraz odgrzybienie parowniki klimatyzacji – bez brzydkich zapachów,
– masa pracy detailingowej.

Modyfikacje:
– założona osłona silnika (fabrycznie była malutka osłona na paski – dorzucam do auta),
– założony filtr kabinowy,
– założono nadkola tylne,
– założono dystanse na osiach (oryginalne śruby dołączam do auta).

Prace zostały wykonane bezinwazyjnie, z możliwością powrotu do oryginału, bez wykonywania dodatkowych otworów, wkręcania nowych wkrętów, cięcia przewodów itd.

Telefon: +48 603 227 617
Miejscowość: Kłobuck