KlasykaGatunku.pl

Volkswagen Jetta GL 1986 – 22000 PLN – Wrocław

Nazwa Jetta pochodzi od terminu silnego strumienia powietrza w troposferze lub stratosferze. W 1979 roku, po trzech latach intensywnych wysiłków ówczesnego szefa rozwoju Ernsta Fiali, zarząd Volkswagena dał przekonać się o praktyczności Golfa typu sedan. W pierwszej generacji Jetty, wprowadzonej w połowie 1979 roku, model był jedynie nieznacznie zmodyfikowanym wariantem VW Golfa, jednak z biegiem czasu coraz bardziej się odróżniał. Przód jest zaprojektowany nieco inaczej we wszystkich generacjach modeli i w większości opiera się na odpowiednim Passacie. Prezentowany w ogłoszeniu samochód to Jetta drugiej generacji. W tym wydaniu po roku 1984 jej kształt zrobił się bardziej harmonijny, a wnętrze zyskało na przestrzeni. Atutem był przede wszystkim bagażnik o pojemności 660 litrów. Liczne warianty wyposażenia pierwszej generacji zostały zredukowane do czterech : C, CL, GL i Carat, jednak z najwyższego szybko zrezygnowano. Egzemplarz prezentowany w ogłoszeniu zachowany w świetnym stanie, nowego właściciela przenieść może wprost do lat 80.

Volkswagen Jetta GL
Rok produkcji: 1986
Pojemność silnika: 1272 ccm
Moc: 55 KM / 40 kW
Przebieg: 76,288 km
Skrzynia biegów: manualna 5-biegowa

Cena: 25500 PLN
Cena black week do środy 29.11: 22000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest Volkswagen Jetta GL w bardzo dobrym stanie zachowania. Sprowadzona bezpośrednio od spadkobierczyni pierwszego właściciela (Pana ur. 1923) z Trento, Włochy. Posiada kompletną dokumentację serwisową w oryginalnym etui: książka serwisowa z regularnymi wpisami, trzy oryginalne kluczyki, instrukcje, rachunek zakupu z 1986. Samochód garażowany i użytkowany sezonowo, co przełożyło się na jego nadzwyczajny stan pomimo upływu 38 lat.

Nadwozie jest zachowane w bardzo dobrym stanie, całkowicie wolne od korozji, posiada jeszcze fabryczny lakier. Ze względu na użytkowanie przez wiekowego kierowcę posiada kilka mało widocznych wgnieceń i drobnych uszkodzeń lakieru. Lakier nie był polerowany. Spód auta i komora silnika wzorowe, niektóre elementy wyglądają wciąż jak nowe. Jest jeszcze fabryczna konserwacja.

Wnętrze zachowane w idealnym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania. Tapicerka nie wykazuje śladów zużycia, żadne elementy nie są powycierane, fotele wyglądają jak nowe. Wyposażenie kompletne i sprawne. Na jednym boczku drzwi odkleja się materiał z wieku. Komplet dywaników welurowych w stanie „nowym”.

Felgi w dobrym stanie, oryginalne kołpaki i nakładki. Komplet dobrych opon letnich Vredestein. W bagażniku nieużywane koło dojazdowe oraz zestaw narzędzi, apteczka i trójkąt z epoki.

Samochód od 2012 roku zarejestrowany jako zabytkowy we Włoszech. Posiada całą dokumentację wraz z opinią, wpisem do automobilklubu oraz FIVA.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem TEC,
– nowy palec i kopułka Bremi OE VW,
– nowe przewody zapłonowe Bremi OE VW,
– nowe świece zapłonowe Beru,
– nowy filtr paliwa Knecht.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Samochód pochodzi z prywatnej kolekcji i posiada wykonane opłaty importowe. Istnieje możliwość przygotowania dokumentów do rejestracji na żółte tablice dla pojazdów zabytkowych.

Ask for Export price for international buyers outside Poland. Payment in any currency possible, cash or bank transfer, also crypto. Shipping to any country possible. We speak English. Wir sprechen Deutsch. Parliamo Italiano. Мы говорим по-русски.

Istnieje możliwość dowozu samochodu po zakupie do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.
Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905.
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl.

Kredyt na klasyka