Volkswagen Passat B3 1992 – 8500 PLN – Gorzów Wielkopolski

Volkswagen Passat to zawsze jest na Giełdzie klasyków model, który bije wszelkie rekordy klikalności i popularności. Trudno powiedzieć, skąd się wzięła w naszym kraju taka miłość do modelu. Zapewne w dużej mierze to sentyment, chęć powrotu do przełomowych dla wielu lat transformacji, rodzącego się w Polsce kapitalizmu i własnych wspomnień. Generacja trzecia modelu powstawała w latach 1988 – 1993. Był pierwszy Passatem nie powiązanym konstrukcyjnie z Audi, miał po raz pierwszy silnik umieszczony poprzecznie, znacznie większe wnętrze i nowoczesną, opracowaną od podstaw sylwetkę. Volkswagen Passat B3 był pierwszym modelem marki z wklejoną szybą przednią i tylną i pierwszym z wlotem powietrza przeniesionym pod zderzak. Gładka powierzchnia wpłynęła na współczynnik oporu powietrza Cx, wynoszący jedynie 0,29. Dziś taki egzemplarz zachowany w idealnym stanie, nawet w podstawowej wersji CL, z gaźnikowym silnikiem 1,6 l i w białym lakierze, naturalnie budzi zachwyt. W końcu to takie wersje pojawiały się najczęściej na naszych drogach, a nie dopasione VR6.

Volkswagen Passat CL (B3)
Rocznik: 1992
Przebieg: 174140 km
Pojemność: 1595 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 72 KM

Cena: 8500 PLN

Sprzedam Volkswagena Passata CL (B3), silnik benzynowy 1.6, 72 KM, rok produkcji 1992.
Samochód odkupiłem w 2016 r. od rodziny pierwszego właściciela w Polsce, który nabył to auto w 1996 roku. Po jego śmierci, VW przez 15 lat stał w ogrzewanym garażu.

Po zakupie wykonałem rozległy przegląd rozruchowy (wymiana akumulatora, opon, wszystkich płynów, olejów, filtrów, świec i kabli zapłonowych, rozrządu, pasków, chłodnicy, tarcz, klocków hamulcowych, itp. Regeneracji został poddany również gaźnik marki Pierburg). W lipcu 2020 roku został zamontowany kompletny nowy wydech, który zastąpił jeszcze ten z fabrycznego montażu. Ponadto w tym samych okresie zostały wszystkie filtry, olej silnikowy oraz olej w skrzyni biegów.

Samochód jest wyposażony w stosowany w latach 90-tych immobilizer firmy Cheetah oraz posiada na elementach nadwozia archiwalną numerację Ogólnopolskiego Banku Oznakowanych Pojazdów COID. Na całym nadwoziu znajduje się oryginalny lakier. Nadwozie nie posiada również widocznych śladów korozji, a ślady użytkowania są znikome, jak na wiek pojazdu. Wnętrze auta utrzymane jest w bardzo dobrym stanie, a całe wyposażenie pojazdu jest sprawne.

Samochód jest zarejestrowany i ubezpieczony (polisa OC ważna do 12.02.2021 r.) Przegląd okresowy ważny do 10.03.2021 r. Samochód posiada dokumentację przedstawiającą historię auta, którą przekazali mi poprzedni właściciele oraz komplet 2 kluczyków.

Ogólny stan auta kwalifikuje go do egzemplarza o charakterze kolekcjonerskim.
Osoby zainteresowane ogłoszeniem zapraszam do kontaktu.

Telefon: +48 660 693 777
Miejscowość: Gorzów Wlkp.