Volkswagen Passat B3 1993 – SPRZEDANY

Volkswagen Passat B3 zaprezentowany został w 1988, wyznaczając nowe standardy w klasie średniej. Jego aerodynamiczny front wywodził się wprost z koncepcyjnego VW Auto 2000 z 1981 roku i pozwolił na znaczne obniżenie współczynnika oporu aerodynamicznego Cx=0,29. W Polsce to niegdyś był po prostu symbol. Auto, na które pracowało się latami, by przez kolejne lata wiernie i dzielnie mogło służyć. Dziś pozwoli po prostu przywołać piękne chwile. Z pewnością zabrać może w niejedną podróż, nie tylko sentymentalną. Ten zrobi to nadzwyczaj komfortowo, umilając podróż automatyczną skrzynią biegów, tempomatem i klimatyzacją.

Volkswagen Passat B3
Data produkcji: 1993 r.
Pojemność silnika: 1983 ccm
Moc: 115 KM / 85 kW
Przebieg: 160,857 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volkswagen Passat trzeciej generacji w nadwoziu sedan sprowadzony z Bolken – Szwajcaria. Samochód bardzo bogato wyposażony m.in. w: automatyczną klimatyzację, automatyczną skrzynie biegów, tempomat, nie wspominając o ABS, elektryce przednich szyby, centralnym zamku czy radiu. Samochód z jednej rodziny – od 1993r. do 2016r. użytkowany przez ojca (ur.1924), po jego śmierci samochodem przemieszczał się syn (ur.1962). Samochód serwisowany cały czas u jednego dealera VW – zachowała się książka serwisowa z 22 wpisami oraz książeczka Abgas.

Nadwozie zachowane w dobrym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania adekwatnymi do wieku. Lakier jest w całości oryginalny co sprawia, że posiada gdzieniegdzie delikatne zadrapania, ryski, minimalne spłowienia lakieru (maska i część prawego błotnika) czy wgniecenie (prawe tylnie drzwi). Wszystkie szyby oryginalne łącznie z czołową.

Wnętrze w bardzo dobrym stanie, plastiki są matowe, tapicerka nie ma wytarć czy wyblaknięć. Pęknięcia materiału na drążku zmiany biegów. W bagażniku nieużywane koło dojazdowe i lewarek.

Wykonane prace:
– wymienione przednie i tylne tarcze hamulcowe z klockami,
– regeneracja tłoczków i zacisków hamulcowych,
– nowe łożyska tylnych kół,
– wymiana oleju w silniku wraz z filtrem,
– wymieniony akumulator.