Volkswagen Passat Variant B3 1991 – 13600 PLN – Wymiarki

Oto on, słynny „przemytnik”, Volkswagen Passat Variant B3, samochód który zasłynął jako narzędzie do szmuglowania paliwa przez wschodnią granicę. Większość tych wyposażonych w 100-litrowe baki samochodów dzielnie służyła kursując w jedną i drugą stronę, powoli dokonując żywota. Te, które zachowały się w idealnym stanie, sprowadzone zostały w ostatnich latach od niemieckich emerytów. Teraz już w troskliwych rękach, traktowane są tak, jak z racji swojego wieku zasługują, jako youngtimery. To weekendowe wozy lub wypieszczone auta na co dzień. W końcu trwałość mają nadzwyczajną, i nawet podczas regularnego użytku można tu zapomnieć, kiedy ostatnio tankowało się samochód. Przebieg na jednym baku można tu zrobić rekordowy, możliwe jest nawet przekroczenie 2000 km. Ten egzemplarz przejechał dotąd około 200 tysięcy kilometrów i jest w najbogatszej wersji wyposażenia GL. Na jego pokładzie odnajdziemy nawet tempomat i klimatyzację, a komfortowe fotele z pełną regulacją i doskonałą welurową tapicerką uprzyjemnią każdą podróż. Wisienką na torcie są żółte tablice samochodu zabytkowego. Tak, tak, to już ten czas, kiedy wóz można uznać za historyczny, mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Volkswagen Passat Variant B3
Rocznik: 1991
Przebieg: 208000 km
Pojemność: 1589 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 80 KM

Cena: 13600 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja manualna,
– wspomaganie kierownicy,
– centralny zamek,
– tempomat,
– ABS,
– szyberdach elektryczny,
– skórzana kierownica,
– elektryczna regulacja świateł,
– halogeny przeciwmgielne,
– zabezpieczenie antykradzieżowe,
– dodatkowy pakiet oświetlania,
– radio fabryczne Gamma,
– welurowa tapicerka,
– 2 oryginalne kluczyki w tym jeden nieużywany,
– trzy komplety opon na felgach (letnie na felgach aluminiowych, zimowe na felgach stalowych oraz widoczne na zdjęciach całoroczne na felgach aluminiowych firmy BBS).

Jest to wersja wyposażenia GL.
Posiada słynny ogromny zbiornik paliwa, który pomieści 100 litrów.

Auto jest absolutnie bezwypadkowe. Określenie stan idealny jest całkowicie uzasadnione. Posiada blisko 100% oryginalnych części. Jedynie pokrywa zaworów została przeze mnie pomalowana pod kolor całego auta oraz wymieniona została końcówka tłumika na lepiej spełniającą swoje zadania. Oczywiście wszystkie szyby również oryginalne, włącznie z przednią. Lampy przednie oryginalne, różniące się o jedną cyfrę w numerze seryjnym. Karoseria auta nie była nigdy malowana, możliwość sprawdzenia miernikiem grubości lakieru podczas oględzin.

W 2018 roku w aucie wymieniono filtry oleju, paliwa, powietrza, olej w silniku, olej w skrzyni biegów oraz pasek rozrządu.

Pojazd sprowadzony do Polski w 2015 roku z przebiegiem 172406 km. W Polsce drugi właściciel.
Pełen serwis w ASO VW w Niemczech do przebiegu 151209 km.

Auto od 2018 roku jest zarejestrowane jako zabytek – posiada żółte tablice. Podstawowa korzyść – ubezpieczenie. Można zakupić polisę OC na kilka wybranych miesięcy, a nie pełny rok. Drugą istotną korzyścią jest jednorazowy przegląd techniczny, który to auto oczywiście już posiada i który przez kolejne lata nie musi być powtarzany.

Telefon: +48 691 266 130
Miejscowość: Wymiarki