Volkswagen Scirocco GTX Mk2 1984 – 59000 PLN – Kraków

Volkswagen Scirocco drugiej generacji debiutowało w 1981 roku. Było bardziej aerodynamiczne, zaoferowało więcej miejsca dla pasażerów i bagażu, i choć stylistycznie było to dzieło działu projektowego VW, wciąż powstawało w Osnabrueck u Karmanna. Auto z drobnymi zmianami utrzymało się w produkcji aż do 1992 roku, w międzyczasie przechodząc ewolucję. W 1984 w ofercie pojawia się wersja GTX, i to właśnie taki samochód z pierwszego roku produkcji oferowany jest w tym ogłoszeniu. Volkswagen Scirocco GTX został wyposażony w pakiet aerodynamiczny Kamei X1 z wysokim spojlerem Zender na tylnej szybie, w tej wersji w kolorze czarnym. Dla miłośników to bez wątpienia kultowe auto, a w takim stanie zachowania to prawdziwa rzadkość na rynku.

Volkswagen Scirocco GTX Mk2
Rocznik: 1984
Przebieg: 106000 km
Pojemność: 1781 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 90 KM

Cena: 59000 PLN

Sprzedam Volkswagena Scirocco GTX w unikalnym stanie.

Samochód wyprodukowany w roku 1984, czyli pierwszym roku produkcji wersji GTX. W latach 1986-2020 miał jednego właściciela, urodzonego w 1963 roku. Auto w 2009 roku zostało wyrejestrowane w Niemczech i trzymane w garażu jako okaz kolekcjonerski. Dzięki temu oraz dzięki bardzo niskiemu przebiegowi wynoszącemu 106 tysięcy kilometrów auto jest zachowane w perfekcyjnym stanie. W 2020 roku zostało sprowadzone do Polski, gdzie został zrobiony rozrząd, wymieniony olej oraz wszystkie inne rzeczy eksploatacyjne. Zostały założone również nowe opony UNIROYAL RAINSPORT 195/50 R15 82V na kultowe felgi BBS dedykowane do tego modelu. Jeszcze w Niemczech samochód przeszedł niezbędny serwis mechaniczny oraz zostały wymienione wszystkie amortyzatory na nowe.

Oglądając samochód oraz wsiadając do niego czujemy się jak w aucie nowym, które dopiero co opuściło bramy fabryki. Perfekcyjny stan zachowania, wnętrze w stanie idealnym, elementy takie, jak kierownica i gałka zmiany biegów wyglądają jak nowe. Wszystkie piktogramy na przyciskach i przełącznikach są w stanie fabrycznym, nie są poprzecierane ani wyblaknięte. Całości dopełnia piękny złoty, rzadko spotykano kolor lakieru, typowy dla wersji GTX. Volkswagen jest w bdb stanie i nie ma nim rdzy. Podwozie oraz zawieszenie jest w idealnym stanie. Samochód został dopieszczony i na dzień dzisiejszy nie wymaga żadnej naprawy.

Całe auto jest zwarte, prowadzi się bardzo pewnie, nie ma żadnych luzów.

Niezwykle rzadka i poszukiwana najbogatsza wersja GTX, która była następcą GTI i klasyfikowana wyżej niż GT, dodatkowo w krótkiej serii wyposażonej w tylny spojler ZENDER, produkowana w takiej kompletacji tylko jeden rok. Do cech charakterystycznych wersji GTX należy również kultowy pakiet ospojlerowania KAMEI X1 montowany fabrycznie przez Volkswagena.

Auto dla fanatyka marki – drugiego takiego Scirocco nie ma.

Telefon: +48 608 585 154
Miejscowość: Kraków