Volkswagen Scirocco Scala Mk2 1990 – 20500 PLN – Wrociszów

Volkswagen Scirocco to sportowa wersja zbudowana w oparciu o mechanikę Golfa, budowana przez firmę karoseryjną Karmann. Druga generacja modelu debiutowała w 1981 roku. Była bardziej aerodynamiczna, miała więcej miejsca dla pasażerów i bagażu, i choć stylistycznie została już opracowana przez wewnętrzny dział projektowy VW, wciąż powstawała w Osnabrueck u Karmanna, i wciąż była oparta na Golfie Mk1. Auto z drobnymi zmianami utrzymało się w produkcji aż do 1992 roku, natomiast w roku 1986 powstała wersja Scala, taka jak prezentowana w ogłoszeniu. Charakteryzowała się zderzakami, lusterkami i ospojlerowaniem w kolorze nadwozia, a także tapicerkę nawiązującą do koloru lakieru. W tym modelu lakier to Alpine white, a tapicerka to Lasky white. Auto posiada wysoki spojler zasłaniający pionowe części klapy bagażnika, fotele półkubełkowe oraz felgi snowflake w kolorze nadwozia.

Volkswagen Scirocco Scala Mk2
Rocznik: 1990
Przebieg: 184500 km
Pojemność: 1781 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 95 KM

Cena: 20500 PLN

Wyposażenie:
– centralny zamek
– komputer pokładowy MFA
– szyberdach

Volkswagen Scirocco Scala
Silnik 1.8 95 KM JH
Rok produkcji 1990

Scirocco osobiście ściągnąłem z Niemiec w kwietniu 2016. Z początku służyło jako samochód do jazdy na co dzień, jednak szybko stało się „drugim” samochodem na okazjonalne wyjazdy. Samochód cały czas garażowany. W zimie jeżdżony sporadycznie. Utrzymany jest w bardzo dobrym stanie. Prawie wszelkie naprawy oraz serwis wykonywałem we własnym zakresie.

Prace które zostały wykonane przez okres użytkowania:
– wymiana czujnika ciśnienia oleju,
– wymiana amortyzatorów przednich,
– wymiana świec,
– wymiana przewodów wysokiego napięcia,
– wymiana kopułki i palca rozdzielacza,
– wymiana akumulatora,
– nowa popielniczka,
– naprawa szyberdachu – wymiana prowadnicy oraz uszczelki, pomalowanie osłony,
– wymiana klamki pasażera,
– przerobienie starego połamanego grilla na tak zwany badlook, jest to grill od golfa 2 przerobiony pod oryginalne mocowania plug and play,
– renowacja felg,
– naprawa wydechu (wymiana uszczelki przy kolektorze, czyszczenie katalizatora, naprawa mocowań katalizatora, tłumik końcowy od Jetty oraz dołożona końcówka wydechu),
– zrobiona zbieżność,
– malowanie zderzaków specjalną farbą imitującą plastik.

W ramach przygotowania do sprzedaży: wymiana paska rozrządu z napinaczem, wymiana pasków klinowych, wymiana płynu do wspomagania, naprawa tylnych hamulców – nowe bębny, szczęki, sprężyny, cylinderki przewody hamulcowe miedziane, linki od ręcznego.

Z napraw które trzeba by zrobić:
– dwa miejsca korozji: narożnik drzwi kierowcy oraz na słupku A,
– wymiana oleju, co prawda tylko 4000 km przebiegu od ostatniej wymiany, ale prawie dwa lata nie wymieniany,
– światło wsteczne (nie dochodzi prąd do klosza),
– zamontowanie osłony szyberdachu (osłona obszyta a’la skórą).

Do samochodu dodaje trochę części, które zgromadziłem przez ten czas, oraz zestaw praktycznie nieużywanych opon zimowych na felgach stalowych, opony letnie też w dobrej kondycji. Wnętrze utrzymane w bardzo dobrym stanie, fotele czyste, nie poprzecierane, nie wysiedziane, posiadają jedynie 3 dziury po papierosie (poprzedni właściciel). Podszybie całe niepopękane, deska rozdzielcza w bardzo dobrym stanie.

Scirocco posiada komputer pokładowy MFA pokazujący: czas jazdy, przejechany dystans, średnią prędkość, średnie spalanie, temperaturę oleju, temperaturę powietrza. Włożone jest nowe radio, które we współpracy z głośnikami Magnat gra bardzo przyjemnie.

Od dołu samochód dobrze utrzymany, oryginalna konserwacja, a dodatkowo konserwowane specjalnym środkiem antykorozyjnym w miejscach gdzie wychodziła rdza. Do samochodu dodaję instrukcje obsługi po niemiecku, prospekt też po niemiecku, wszystkie faktury i paragony zarówno moje, jak i wcześniejsze oraz manuala w PDF.

Samochód dobrze się prowadzi nawet na długich trasach. Wygodnie się nim jedzie dzięki fotelom z trzema możliwościami regulacji. Nie jest to pożeracz kilometrów, lepiej na pewno posłuży jako samochód do weekendowych przejażdżek i sporadycznych wypadów. Przyciąga wzrok przechodniów lepiej, niż niejeden nowy samochód sportowy.
Sprzedaje z powodu chęci zakupu innego samochodu.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, najlepiej dzwonić.

Telefon: +48 663 769 436
Miejscowość: Wrociszów