Volvo 144 1969 – 53000 PLN – Gaj

Wchodząc do salonu Volvo w 1969 roku wybór miałeś niezwykły, gdyż obok siebie stały samochody zdające się pochodzić z zupełnie różnych epok. Wciąż dostępny był Duett, produkowany od 1953 roku samochód użytkowy z nadwoziem typu van/kombi, spokrewniony z serią PV, choć zabudowany na ramie. Dalej stał model Amazon, niezwykle popularny, lecz stylistycznie zdający się być jeszcze w poprzedniej dekadzie. W tym towarzystwie Volvo 144 zdawało się być samochodem z innego świata. Nowoczesne, kanciate nadwozie to był nowy styl szwedzkiej marki, który niemal bez zmian dotrwał aż do lat 90. Na te samochody mówiono „cegła” nie tylko ze względu a wygląd, ale i na wytrzymałość. Mechanika samochodu była ewolucją tej zastosowanej w Amazonie czy P1800 i sprawdzała się znakomicie. Zresztą – znakomicie sprawdza się do dziś i będzie za kolejne dziesięciolecia, jeżeli dalej będzie utrzymywany w takim stanie. To jest czysta ekologia, a nie produkcja co 3 lata nowego samochodu i utylizacja starego.

Volvo 144
Rocznik: 1969
Przebieg: 185000 km
Pojemność: 1986 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 95 KM

Cena: 53000 PLN

Mamy przyjemność zaoferować Państwu egzemplarz Volvo 144 w jasno-beżowym kolorze karoserii skonfigurowanym z koniakowym wnętrzem. Model 144 był następcą Amazona i w latach 60-tych był całkowicie nową konstrukcją charakteryzuącą się kanciastą bryłą. Prezentowany egzemplarz posiada status zabytkowy i brał udział w wielu zlotach.

Poprzedni właściciel przeprowadził odnowę lakierniczą karoserii z zachowaniem fabrycznego kodu. Dodatkowo aktualnie powłoka lakiernicza została odświeżona zabiegami detailingu z finalnym zabezpieczeniem woskowym. Podwozie otrzymało nową powłokę zabezpieczającą przed korozją.

Wnętrze zachowało się całkowicie fabryczne. Świadczy to o jakości ówczesnych aut z Geteborga.

Silnik i skrzynia biegów to sprawdzone przez lata połączenie. Trwałość i kultura pracy zachowała się do dziś. Mimo blisko 55 lat na karku, Volvo jeżdzi świetnie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wspaniałego klasyka w naszym salonie.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa