Volvo 1800 S 1968 – SPRZEDANE

Volvo 1800 S zawsze otoczone było odpowiednią charyzmą i estymą. To nigdy nie był tani samochód, od ponad pół wieku wzbudzał wzbudzał respekt i szacunek. Można zaryzykować stwierdzenie, że nigdy żaden inny szwedzki samochód nie miał więcej smaku i klasy. W latach 60-tych rozpoczął swoją karierę wraz z brytyjskim serialem „Święty”, gdzie wraz z Simonem Templarem (granym przez Rogera Moore’a) grał absolutnie pierwszoplanową rolę. Zakochali się w nim widzowie, jak i sam aktor, który kupił takie Volvo do prywatnego użytku. W ogłoszeniu – marzenia w zasięgu ręki, czyli zachowany w stanie oryginalnym egzemplarz do renowacji.

Volvo 1800 S
Rocznik: 1968
Pojemność: 1780 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 115 KM

Silnik:
O zapłonie iskrowym,chłodzony cieczą, rzędowy, czterocylindrowy o pojemności 1780 i mocy 115 KM. Brak możliwości uruchomienia silnika. Silnik po sprawdzeniu i ewentualnej naprawie podstawowych układów i elementów osprzętu będzie sprawny i nadawał się do dalszej eksploatacji.

Nadwozie:
Nadwozie typu coupe, kompletne, wymaga przeprowadzenia renowacji.

Wyposażenie i osprzęt:
Tapicerka oraz wyposażenie pojazdu kompletne. Tapicerka w kolorze czarnym.

Układ przeniesienia napędu:
Skrzynia manualna. Lewarek do zmiany biegów między fotelami. Układ kompletny, klasyczny. Skrzynia biegów po sprawdzeniu poprawności działania i ewentualnej naprawie będzie nadawała się do dalszej eksploatacji.

Podwozie:
Po wymianie zużytych elementów układu hamulcowego, kierowniczego oraz elementów eksploatacyjnych będzie nadawała się do dalszej eksploatacji.

Samochód w oryginalnym stanie, bez istotnych zmian podwozia, karoserii, układu kierowniczego, hamulcowego, systemu napędowego, zawieszenia i silnika.

Samochód sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.
Po opłatach celnych.
Samochód wymaga renowacji.