Volvo 1800S 1963 – 159000 PLN – Warszawa

Volvo 1800S to piękny i stylowy klasyk, jedno z najbardziej niezapomnianych coupe lat 60-tych. Jego doskonała sylwetka to dzieło Pelle Petterson’a, stworzona pod okiem włoskiego stylisty, Pietro Frua. Model z literką „S” w nazwie oznacza, że opuścił on już bramy szwedzkiej fabryki w Göteborgu, w odróżnieniu on pierwszych egzemplarzy składanych przez Jensena w Wielkiej Brytanii. Auto stało się niegdyś słynne z powodu swojej roli filmowej – wystąpiło w bijącym rekordy popularności serialu „Święty” z Rogerem Moore’m w roli głównej. Biały kolor prezentowanego, pięknie odrestaurowanego samochodu przywołuje filmowe auto i choć wnętrze tu jest czerwone, a nie czarne, trzeba przyznać, że wygląda niezwykle gustownie.

Volvo 1800 S rok 1963 – pierwszy rocznik po przeniesieniu produkcji z UK do Szwecji, ale jeszcze z najładniejszymi elementami wykończenia – dużo chromów, zderzaki „bawoli róg”, listwy chromowe podkreślające linię nadwozia, a do tego najładniejsza konfiguracja kolorystyczna – kremowy z zewnątrz i czerwone wnętrze.

Prezentowany egzemplarz to auto z ciekawą historią: jestem jego czwartym właścicielem od 1963 roku. Pierwszych dwóch właścicieli w USA to pracownicy NASA – do dziś na przedniej szybie jest przepustka w formie naklejki potwierdzająca niniejszy fakt.

Auto zachowane w bardzo dobrym stanie, brak korozji, silnik i skrzynia działają ładnie, overdrive sprawny, środek w
idealnym stanie. Jest jak to w autach starszych, jeszcze parę rzeczy do dopracowania, ale to już prace na spokojny wieczór lub weekend. Auto jest w moich rękach od 3 lat. Każda przejażdżka to sama radość i uśmiech na twarzy.

Polecam i zapraszam do oglądania i zakupu – to świetne połączenie przyjemnego z inwestycją.
Modele Volvo 1800 cały czas zyskują na wartości, a ładnych egzemplarzy jest niewiele.

Telefon: +48 606 530 072
Miejscowość: Warszawa