Volvo 244 1978 – Warszawa

44-letnie Volvo, które przebyło dotąd 160 tysięcy kilometrów to samochód, o którego przebiegu śmiało można powiedzieć – jest symboliczny. To były auta, które dzielnie przebywały trasy na całym świecie – od Skandynawii po drogi międzystanowe w USA. Idealne na trasy, z ergonomicznie zaprojektowanym wnętrzem, fenomenalnie komfortowymi fotelami, silnikami red block, których brzmienie potrafiło ukołysać, a wytrzymałość była legendarna. Pół miliona na blacie tych samochodów to był chleb powszedni. Do tego karoseria o stylistyce, która nie bez powodu zasłużyła na przydomek „cegła”. Volvo 244 to z jednej strony auto nie budzące gwałtownych emocji, a z drugiej niepowtarzalne i przykuwające uwagę swoją odmiennością i nienachalnym stylem. Jako oldtimer na co dzień – znakomite. Licytowany przez Ardor Auctions egzemplarz pochodzi z początku produkcji modelu, co można rozpoznać po zmienianych kilkukrotnie w cyklu produkcyjnym tego modelu światłach – tu z przodu są okrągłe, a z tyłu małe, a to oznacza, że auto opuściło fabrykę jeszcze w latach 70-tych.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 18.07 do 01.08.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/187-volvo-244/

Cena wywoławcza: 35 000 zł
Bez ceny minimalnej!
Opłata prowizyjna wynosi 9%.

VOLVO 244 1978
Numer nadwozia: 2442L1345272

Dane techniczne:
Silnik: 2 l, R4
Moc: 90 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na tylne koła
Odczyt licznika: 160 000 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce jako pojazd zabytkowy

W sprawie informacji dotyczących historii tego egzemplarza prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 661 561 169 lub pocztą elektroniczną: kontakt@ardorauctions.pl