Volvo 343 DL C 1979 – SPRZEDANE

Miał narodzić się jako DAF 77, lecz dział samochodów osobowych holenderskiego przedsiębiorstwa wykupiony został przez szwedzkiego producenta, i w ten sposób światło dzienne w 1976 roku ujrzało Volvo 343. Było niezwykłe, gdyż mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów otrzymało tylny napęd, na dodatek z idealnym dla odpowiedniego rozkładu masy układem tranaxle, ze skrzynią biegów umieszczoną przy tylnej osi. Co jeszcze ciekawsze – samochód ten początkowo nie był dostępny ze standardową manualną skrzynią biegów, a jedynie z bezstopniową przekładnią Variomatic, i takie właśnie auto z pierwszego okresu produkcji prezentowane jest w tym ogłoszeniu. Wyróżnia się ciekawym kolorem, fabrycznymi naklejkami i pięknym, oryginalnym stanem zachowania, będącym następstwem przebiegu jedynie 45000 kilometrów. Aktualny właściciel zakupił auto rok temu i postarał się zrobić wszystko, by auto wyglądało i jeździło jak nowe.

Volvo 343 DL C
Rocznik: 1979
Przebieg: 45000 km
Pojemność: 1387 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 70 KM

Volvo 343 DL w wersji Coupe, variomatic.

Gratka dla kolekcjonerów i miłośników marki. Auto w stanie wręcz muzealnym, ze śladowym przebiegiem, całkowicie oryginalne. Bez najmniejszych oznak korozji. Podwozie z fabryczną konserwacją. Lakier w świetnym stanie. Żaden element nie był nigdy lakierowany. Zachowane oryginalne naklejki.

Auto z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów VARIOMATIC, daje niesamowite wrażenia z jazdy.

W kraju od 2009 r. W moich rekach od roku. Ponieważ auto zarejestrowane jest na zabytek i nie musi przechodzić corocznych, obowiązkowych badan technicznych, w tym czasie wykonałem:
– wymiana oleju i filtrów,
– nowy akumulator,
– nowy układ wydechowy,
– nowy zbiornik paliwa i naprawa pływaka,
– regeneracja maglownicy,
– regeneracja układu hamulcowego (serwo),
– uszczelnienie pompy paliwa,
– wymiana zużytych elementów zawieszenia,
– wymiana elementów układu zapłonowego (kable, kopułka),
– nowe wycieraczki,
– nowe amortyzatory klapy bagażnika,
– regulacja zbieżności kół,
– dwa komplety opon, zimowych i letnich.

Wiosną tego roku lakier i wnętrze samochodu poddane „zabiegom SPA” w profesjonalnym zakładzie detailingowym.