Volvo 360 GL 1987 – 14500 PLN – Gdańsk

Model Volvo 360 wywodził się z modeli 340 i był napędzany legendarnym dla marki 4-cylindrowym silnikiem „red block” o pojemności 2 litrów. Nowy samochód był lepiej wyposażony, a oznaczenie „360” wprowadzono w celu podkreślenia wyższego statusu modelu. W rok po debiucie, w 1984, gamę rozszerzono o 4-drzwiowy sedan, i taki właśnie samochód prezentowany jest w ogłoszeniu. Zapewnia spory bagażnik i praktyczne 4-drzwiowe nadwozie, lecz zaskoczyć może jakością prowadzenia. 110 koni mechanicznych pozwala mu na śmiałe poczynania, a tylny napęd i idealny rozkład mas uzyskany dzięki zastosowaniu układu tran-axle dają więcej radości, niż moglibyśmy się początkowo spodziewać.

Volvo 360 GL
Rocznik: 1987
Przebieg: 101000 km
Pojemność: 1986 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 110 KM

Cena: 14500 PLN

Wyposażenie:
– podgrzewane fotele przednie

Sprowadzony w 2013 r. od pierwszego właściciela z północnej Szwecji ze stanem licznika 73 tys. km. W Polsce użytkowany okazjonalnie na wakacyjne wyjazdy – obecny przebieg 101 tys. km. Solidnie zabezpieczony antykorozyjnie jeszcze przez poprzedniego właściciela – do dziś upalnym latem wycieka z profili karoserii środek konserwujący. Solidny silnik volvo redblock 110 KM z dużym momentem obrotowym, na wielopunktowym elektronicznym wtrysku Bosch Jetronic, daje dużo radości z jazdy. Pojemny bagażnik i klasyczna linia sedana. Bardzo zadbane wnętrze i ergonomiczne fotele. Oprócz elektronicznego wtrysku i podgrzewanych foteli przednich – brak innej elektroniki / elektryki. Mały rozstaw osi i tylny napęd zapewnia niewielką średnicę zawracania – porównywalną z najmniejszymi autami. Układ napędowy trans-axle gwarantuje równy 50/50 rozkład masy na przednią i tylną oś (podobnie jak Porsche 924, 928, 944, 968). Dodatkowo zawieszenie osi tylnej typu de Dion (podobnie jak w Alfa Romeo 75) – znakomicie poprawia prowadzenie auta w ciasnych zakrętach przy większych prędkościach lub w KJS-ach typu:

W Holandii model doczekał się swojej wyścigowej Ligii: http://www.volvo360cup.nl/

Natomiast w Skandynawii wyginął niemal zupełnie – pokonany przez korozję i młodych kierowców kochających drift i palenie gumy.
Istny biały kruk lub wilk w owczej skórce, który we współczesnym ruchu drogowym nie jest zawalidrogą i potrafi zawstydzić niejedno nowe auto. Znakomita okazja aby niewielkie pieniądze uzupełnić kolekcję klasycznych Volvo i móc się nim cieszyć podczas codziennej jazdy.

Telefon: +48 502 998 039
Miejscowość: Gdańsk