Volvo 460 1992 – 9000 PLN – Kraków

Volvo 460 wprowadzono na rynek w 1989 roku jako wersję sedan modelu 440 (hatchback z napędem na przednią oś). Model miał taką samą konstrukcję mechaniczną jak sportowe coupe 480 i oczywiście przejął zalety doskonałego prowadzenia i przyczepności tego modelu. Dostępny z czterocylindrowymi silnikami o pojemności od 1,6 do 2 l, łączył wysoką jakość wykonania z komfortem i bezpieczeństwem, od dziesięcioleci będącym jednym z głównych pól rozwoju samochodów marki. Choć samochód był wówczas najmniejszym w gamie Volvo i pochodzi z holenderskiej fabryki NedCar, w żadnym jego miejscu nie odczujemy, że ustępuje większym, szwedzkim braciom… szczególnie, gdy mówimy o pedantycznie utrzymanym egzemplarzu z niewielkim przebiegiem.

Volvo 460
Rocznik: 1992
Przebieg: 122550 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 90 KM

Cena: 9000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– ABS,
– wspomaganie kierownicy,
– centralny zamek,
– hamulce tarczowe przód i tył,
– skórzana kierownica,
– obrotomierz,
– radioodtwarzacz kasetowy,
– felgi aluminiowe,
– hak

Oferuję na sprzedaż wyjątkowo dobrze utrzymany egzemplarz Volvo 460 z 1992 roku (przedliftowy). W tej konfiguracji kolorystycznej i stanie zachowania wzbudza bardzo duże zainteresowanie w ruchu ulicznym i podczas postoju. Samochód z oryginalnym przebiegiem, zachowany zgodnie z VIN, poza trzema odstępstwami:
– zamontowany oryginalny układ klimatyzacji – szczelny, sprawny,
– zamontowany oryginalny obrotomierz,
– zamontowana kierownica skórzana,
Wszystkie części fabryczne dokładam do auta.

Samochód nie tyle jest bezwypadkowy, nawet bezkolizyjny.
Kupiłem go w 2016 roku w bdb stanie od pierwszego właściciela w Niemczech, następnie wykonałem szereg prac mających na celu doprowadzenie samochodu do stanu perfekcyjnego, w którym się aktualnie znajduje. Posiadam dokumentację pochodzenia pojazdu, w tym książki obsługi i książka serwisowa, oraz pełną listę prac wykonanych przy nim, popartą bogatą biblioteką zdjęć. Wszystkie elementy eksploatacyjne zostały wymienione i są świeże, zatem autem można spokojnie jechać choćby w daleką podróż wakacyjną bez najmniejszego strachu o awarię, a o komfort podróży dodatkowo zadba klimatyzacja.

Samochód nie wymaga nawet najmniejszego nakładu finansowego – technicznie i wizualnie jego stan nie może wzbudzać żadnych zastrzeżeń, włącznie z wykonanymi pracami detailerskimi opartymi na bardzo wysokiej klasy chemii. Dla uparciuchów możnaby się zająć listwą tylnego zderzaka, ponieważ jest lekko zadrapana. Dodatkowo drugi komplet kół (oryginalne stalowe z oryginalnymi kołpakami), w obu kompletach opony w bdb stanie.

Klimat powrotu do początku lat ’90 podkreśla epokowy „kaseciak”, zatem z przyjemnością do sprzedawanego auta dołożę gratis kilka kaset z tamtych czasów.

Telefon: +48 608 589 029
Miejscowość: Kraków