Volvo 740 GL 1988 – 24500 PLN – Warszawa

Kształt Volvo 740 to jeden z najbardziej charakterystycznych, jakie możemy spotkać na drogach. Niepowtarzalny, pudełkowaty, kanciasty, podkreślający całą klasę tego auta, na zawsze będzie już wpisany w historię motoryzacji. Najlepiej o tym świadczy fakt, iż wystąpił w niezliczonych amerykańskich filmach schyłku poprzedniego stulecia, a jedynym jego konkurentem w tym zakresie jest jego starszy brat, Volvo serii 200. Dziś najbardziej cenione egzemplarze to te, które pod maską mają słynącego z trwałości, pięknie mruczącego „red blocka”. Ten egzemplarz nie dość, że ma pod maską właśnie tę, najlepszą jednostkę, to może poszczycić się przebiegiem zapewne o połowę niższym od przeciętnego egzemplarza na rynku. Co warte uwagi, od ćwierćwiecza jest w rękach jednego właściciela, co dokumentują czarne tablice rejestracyjne. Widać, że to zadbany egzemplarz, a samo Volvo serii 700 to nie tylko zwykłe auto, to styl życia.

Volvo 740 GL
Rocznik: 1988
Przebieg: 237500 km
Pojemność: 2300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 113 KM

Cena: 24500 PLN

Wyposażenie:
– powiększony fabrycznie zbiornik paliwa
– piórnik na konsoli
– podgrzewanie przednich foteli

Rocznik 1988 to rozkwit modelu, dobrze wygrzany i właśnie auta z tego rocznika sam producent uważa za najbardziej udane. Prezentowany egzemplarz został wyprodukowany jako wersja eksportowa sprzedawana w krajach Europy zwanej wówczas Zachodnią i trafił do Austrii, dlatego nie ma wycieraczek przednich reflektorów.

Auto jest wyposażone w klasyczny silnik B2300 tak zwany red block, niewysilony, o mocy 113 KM, niewiarygodnie trwały, o pięknym, niepowtarzalnym, aksamitnym gangu. W zderzakach znajdują się amortyzatory, a na crash testach widać, że po uderzeniu w ścianę z prędkością 20 km/h naprawiać trzeba tylko ścianę.

Od 1994 roku jestem właścicielem tego auta, przywiozłem je z Austrii po dłuższym tam pobycie i jestem jego trzecim właścicielem. Przez ostanie kilkanaście lat jeździło raczej okazjonalnie. Pomimo 31 lat przebieg jest autentyczny. Nigdy nie sądziłem, że będę się z nim rozstawał, a jednak staje się to faktem. Auto jest po całkowitej renowacji, która trwała 9 miesięcy i była przeprowadzona w ostatnim roku.

Telefon: +48 601 205 492
Miejscowość: Warszawa