KlasykaGatunku.pl

Volvo 960 1995 – SPRZEDANE

Szwedzka wizja samochodu luksusowego zawsze była inna, niż niemiecka myśl czy włoska. Tu użyteczność na pierwszym planie jest, a samochód zaprojektowany musi być tak, by po kilku latach nie zestarzał się, nie znudził, służył wiernie i był bezpieczny. Volvo 960 spełniało te zalecenia wyśmienicie. To następca modelu Volvo 760, od bazowej 940-tki z zewnątrz różniący się jedynie detalami, lecz bardziej dopracowany technicznie i gwarantujący wyższy komfort. Wyposażone zostało w wielowahaczowe tylne zawieszeniu oraz nowy, w pełni aluminiowym, 24-zaworowy silnik rzędowy sześciocylindrowy. Odnajdziemy tu też automatyczną skrzynię biegów, tempomat, klimatyzację, szyberdach oraz jedyne szaleństwo w postaci beżowej, skórzanej tapicerki, pięknie kontrastującej z ciemnozielonym lakierem.

Volvo 960 2.5 24V
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 2472 ccm
Moc silnika: 125 kW / 170 KM
Przebieg: 154,176 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volvo 960 z silnikiem 2.5 w kolorze ciemnozielonym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzone bezpośrednio od pierwszego właściciela (ur. 1940) z Zurychu, Szwajcaria. Zachowane w bardzo dobrym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa: książka serwisowa oraz książka badań spalin “Abgas” ze spisywanym przebiegiem średnio co dwa lata. Komplet kluczyków i pilotów.

Nadwozie nie posiada żadnej korozji, wgnieceń. Jeśli to dla kogoś istotne posiada w całości wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, bez nalotu rdzy. Komora silnika i jego osprzęt wyglądają jak w dwuletnim samochodzie. Zderzaki nie posiadają obcierek lakieru.

Wnętrze jest kompletne, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Skórzana tapicerka zachowana w perfekcyjnym stanie, jak nowa. Kierownica bez żadnych przetarć. Przyciski ani rączki drzwi nie są powycierane. Drewniane wykończenia bez jakichkolwiek pęknięć, jak nowe. Roleta tylnej szyby sprawna.

Felgi nie posiadają uszkodzeń, nie były nigdy odnawiane. Komplet dobrych opon letnich.

Wyposażenie bagażnika kompletne, nieużywane koło zapasowe i narzędzia. Tapicerka i plastiki bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem,
– nowa uszczelka wnęki drzwi kierowcy – ASO Volvo 1000 PLN,
– nowy akumulator,
– przegląd układu klimatyzacji wraz z uzupełnieniem czynnika.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.