KlasykaGatunku.pl

Volvo S80 1999 – SPRZEDANE

Volvo S80 to niegdyś flagowy sedan szwedzkiej marki, debiutujący w 1998 roku jako następca modelu 960/S90. Stylistycznie zrywało z epoką kanciastych Volvo, było niezwykle zaawansowane zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i zastosowanej elektroniki. Było to wówczas auto rekordowe pod względem ilości modułów na szynie CAN, pierwsze z systemem „Throttle by Wire”, czyli bez mechanicznego połączenia pedału przyspieszenia z przepustnicą. We wnętrzu skóra, drewno, wyważona i elegancka stylistyka. To były czasy, gdy Volvo projektowali jeszcze Szwedzi, a nie późniejsi właściciele z Forda, i czuć tutaj, że jest to auto tworzone według innych szablonów, niż stosowane przez niemieckich konkurentów. Ten egzemplarz ma piękną kolorystykę i sześciocylindrową, wolnossącą jednostkę 2,9 l pod maską.

Volvo S80
Rok produkcji: 1999
Pojemność silnika: 2922 ccm
Moc silnika: 147 kW / 200 KM
Przebieg: 168,421 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Volvo S80 w kolorze wiśniowym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzone z Winterthur, Szwajcaria od pierwszego właściciela. Zachowane w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania. Kompletna dokumentacja serwisowa oraz trzy kluczyki i dwa piloty.

Nadwozie nie posiada żadnej widocznej korozji. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym. Lakier w ładnym stanie, jest prawdopodobnie wciąż fabryczny, trudno znaleźć na nim jakiekolwiek mankamenty. Przedni zderzak posiada drobny ubytek lakieru oraz małe, ledwo widoczne odpryski od kamieni. Tylny zderzak posiada małe zagniecenie w prawym dolnym rogu.

Wnętrze jest kompletne, utrzymane w idealnym, nieskazitelnym stanie. Skórzana tapicerka praktycznie bez żadnych śladów użytkowania. Drewniane wykończenia nie mają rys ani pęknięć. Plastiki nie posiadają zarysowań. Komplet fabrycznych dywaników welurowych w stanie bardzo dobrym.

Alufelgi w stanie idealnym, komplet dobrych opon letnich. Ponadto jest drugi komplet oryginalnych alufelg w innym wzorze z oponami zimowymi, również w stanie idealnym. Zestaw narzędzi w bagażniku kompletny.

Wykonane prace:
– wymiana oleju w silniku wraz z filtrem na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowe świece zapłonowe NGK,
– świeży płyn chłodniczy,
– nowy tłumik końcowy i środkowy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.