Westfield SE 1991 – 62999 PLN – Kraków

Westfield Sportscars to producent fabrycznie montowanych samochodów i kit carów opartych o legendarnego Lotusa Seven, pojazd pierwotnie opracowany przez Colina Chapmana. To auto zaprojektowane, aby dawać czyste wrażenia z jazdy sportowym autem. Minimalistyczne, ale bardzo lekkie i potwornie szybkie. Od lat 80-tych poprzez 90-te, był to główny konkurent firmy Caterham na rynku brytyjskim. Choć samochody dzielą wspólny wygląd, Westfield wykorzystywał do budowy nadwozi włókno szklane zamiast aluminium, jako pierwszy pokusił się również o zastosowanie niezależnego tylnego zawieszenia, co pozwoliło dopracować trakcję. Westfield SE to konstrukcja oferowana w latach 1988-95. Budowana w oparciu o mechanikę Forda, oferowała do wyboru silniki Pinto, Crossflow (Kent) i CVH. Ten egzemplarz przybył do Polski w 2015 roku i przeszedł szereg prac renowacyjnych, częściowo przedstawionych w popularnym programie telewizyjnym „Samochód Marzeń – Kup i Zrób”.

Westfield SE
Rocznik: 1991
Przebieg: ~17000 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 110 KM

Cena: 62999 PLN

Na początku chciałbym zaznaczyć, że oferowany przeze mnie samochód nie jest domową samoróbką ani samochodem marki SAM. Jest to oryginalny produkt marki Westfield, specjalizującej się w produkcji samochodów sportowych. Zainspirowany kultowym Lotusem 7 jest największym konkurentem dla Caterham 7.

Westfield SE został zakupiony i sprowadzony osobiście przeze mnie w 2015 r z południowej Anglii od poprzedniego właściciela w podeszłym wieku. Przezimował w garażu do wczesnej wiosny 2016 roku, po czym stał się dobrze znanym samochodem w Polsce dla wielu z Was. Samochód został zakwalifikowany do jednej z edycji programu „Samochód Marzeń – Kup i Zrób” i został profesjonalnie odrestaurowany zarówno mechanicznie jak i wizualnie przez ekipę Adama.

Kilka miesięcy później tego samego roku Westfield został zaproszony na targi Poznań Motor Show i skupiał wokół siebie tłumy ludzi.

Mechanicznie samochód nie posiada wad. Podczas mojego posiadania oprócz napraw/renowacji w zakresie programu dyferencjał i tylny most profilaktycznie przeszedł pełną inspekcję oraz wymianę elementów ruchomych.

Wizualnie samochód prezentuje się świetnie, jest niespotykany i zapewne niedostępny na polskim rynku. Przejażdżka nim po mieście to za każdym razem bardzo ciekawe doznanie nie tylko ze względu na doznania z jazdy, ale również ze względu na spojrzenia 99% pieszych i innych uczestników ruchu. Moc na papierze nie wygląda powalająco, lecz w połączeniu z masą 520 kg daje świetne osiągi i zwinność spotykaną jedynie w samochodach tego typu.

Westfield jest wpisany do krajowego rejestru ruchomych zabytków techniki, posiada żółte tablice, a opinia rzeczoznawcy PZMOT zapewnia o jego oryginalnej konstrukcji i pochodzeniu (>95% oryginalnych części).

Ubezpieczenie ważne do 10/2019, przegląd bezterminowo.
Pomimo jesiennej aury zapraszam do obejrzenia samochodu (obecnie w Radomiu).

Telefon: +48 500 163 362
Miejscowość: Kraków