Willys 6-226 1959 – Bielsko-Biała

Sztab Grupy Ratownictwa PCK z Bielska-Białej wystawił na licytację WOŚP absolutnie wyjątkowy wóz, to pożarniczy Willys 6-226 4×4, wyprodukowany w 1959 roku. Auto jest prawdziwym skarbem, w pełni sprawnym, doskonale odrestaurowanym i niezwykle rzadkim. Trudno byłoby znaleźć takie auto w służbie gdziekolwiek w Polsce. Warto podkreślić nie tylko szczytny cel tej aukcji, ale i unikatowość samego pojazdu. Willys 6-226 to osobowo-towarowe kombi z napędem na cztery koła, napędzane przez sześciocylindrowy, dolnozaworowy silnik o pojemności 3,7 l i mocy 117 KM. Przerobione na wóz pożarniczy przez szwedzką firmę Grorud Karosseri i odrestaurowane w zgodzie z oryginałem, wciąż może pełnić funkcje, do jakich zostało stworzone.

Link: https://allegro.pl/oferta/willys-6-226-zabytkowy-pojazd-pozarniczy-11743838786

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to czas kiedy w naszych sercach płonie chęć pomagania drugiemu człowiekowi. Dla tych płonących serc mamy coś specjalnego!

Pan Andrzej Kondrat i firma Gasket sp. z o.o. na licytację przekazała samochód specjalistyczno-pożarniczy Willys 6-226, 4×4. Jest on przedmiotem kolekcjonerskim, należącym do grupy pojazdów zabytkowych oraz rzadkim modelem pojazdu pożarniczego, wyprodukowanym w 1959 roku.

Przedstawiony samochód jest z pewnością jednym z nielicznych (o ile nie jedynym) egzemplarzem tego modelu przystosowanym dla potrzeb pożarnictwa w kraju. Wartości kolekcjonerskie pojazdu zostały potwierdzone przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach (zaświadczenie jest dostępne w załączniku poniżej, w sekcji „Dodatkowe informacje”).

Wyróżnia go czterosuwowy silnik o zapłonie iskrowym, o mocy 117 KM. Pojazd jest po gruntownej renowacji.

Odnowione zostało pełne wyposażenie, mechanizmy gaśnicze i zostały one doprowadzone do używalności. Samochód jest sprawny technicznie i może służyć jako specjalistyczny, zabytkowy pojazd pożarniczy. W trakcie przeprowadzonego remontu nie dokonano żadnych przeróbek, unowocześnień i modyfikacji.

Willys 6-226 to sprawny zabytkowy samochód pożarniczy o niezmienionej specyfikacji. Pojazd przeszedł gruntowny przegląd dzięki pomocy firmy ASC Auto System.

Taka perełka nie może zostać sama, dlatego wystawiamy ją na licytację! ❤

Istnieje możliwość obejrzenia samochodu w Bielsku-Białej po wcześniejszym kontakcie.