Wołga Gaz 24 1972 – 60000 PLN – Nowy Sącz

Wołga Gaz 24 w naszej szerokości geograficznej zazwyczaj budzi jedno skojarzenie – czarna, złowroga limuzyna porywająca dzieci. Tymczasem w historii samochody te pojawiały się w różnych rolach. Na przykład woziły oficjeli podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Co ciekawe – jedna z tych oryginalnych taksówek właśnie pojawiła się na sprzedaż w Polsce. Ma ciekawą konfigurację kolorystyczną i oznaczenia zgodne z oryginalnym. Stan jest piękny, bo to wóz po renowacji. Jej historia również jest intrygująca – Wółga trafiła do Polski z Ukrainy jako część kolekcji uratowanej przed wojną.

Wołga Gaz 24 NE
Rocznik: 1972
Przebieg: 114,325 km
Pojemność: 2445 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 95 KM

Cena: 60000 PLN

Wyposażenie:
– telefon (Taxi, KGB),
– radio lampowe ,
– taksometr,
– mundur radzieckiego taksówkarza z tamtej epoki w komplecie do auta,
– kompletna apteczka z epoki,
– podnośnik samochodu,
– pompka do kół,
– książki obsługi, broszury z epoki,
– nowe zapałki z lat ’70 w popielniczce.

Przedmiotem sprzedaży jest Wołga Gaz 24 poj. 2.4 litra, moc 95 KM, silnik benzynowy tłokowy z zapłonem iskrowym.
Samochód sprowadzony z Ukrainy do Polski w 2022 przez kolekcjonera w celu uratowania części kolekcji przed wojną (5-krotny Mistrz Ukrainy w rajdach samochodowych). Auto zachowane w idealnym, kolekcjonerskim stanie. Wraz z samochodem przekażemy dokumentację, książki, broszury, prospekty oraz dokumentację potwierdzającą opłatę akcyzy na terytorium RP oraz opinię rzeczoznawcy – samochód kolekcjonerski o dużym znaczeniu historycznym.

Nadwozie Wołgi jest w stanie idealnym, nie posiada żadnej korozji lub nalotów korozji.
Podwozie, komora silnika i wnęki nadkoli w stanie idealnym.
Opony z lat ’70, nikle w stanie idealnym, wszystkie znaczki i emblematy na miejscu w stanie idealnym, klosze reflektorów, kierunkowskazów oryginalne w stanie idealnym, klamki, uchwyty, wyposażenie wnętrza kompletne oryginalne, fotele w stanie idealnym, podsufitka w stanie bardzo dobrym.
Samochód jest kompletny i oryginalny.

Z przekazanych informacji wiemy, że auto było ponownie lakierowane, fotele oraz tylna kanapa były na nowo obszyte zgodnie z oryginałem, podwozie oraz elementy zawieszenia wypiaskowane, silnik wyremontowany na oryginalnych podzespołach, a prace te wykonała firma profesjonalnie zajmująca się restauracją aut zabytkowych w Kijowie.

Wołga z przekazanych informacji jest oryginalną Taxi jeżdżącą i wożącą prominentów w czasie Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku.

Prezentowany egzemplarz Wołgi jest doskonałą okazją na dobrą i pewną lokatę kapitału.

Prezentuje się obłędnie, jest w świetnej kompilacji kolorów, zwraca na siebie ogromną uwagę poprzez nieprawdopodobny stan zachowania.

Wykonany serwis w 2022 roku:
– wymiana oleju oraz filtrów,
– regeneracja gaźnika.

Auto zarejestrowane w Polsce.

W cenie samochód zatankowany do pełna z możliwością dostarczenia pod dom klienta we wskazane miejsce.

Więcej informacji telefonicznie.
Pełna oferta ADEPT CARS na Facebooku.

Telefon: +48 509 950 309, +48 691 494 397
Miejscowość: Nowy Sącz