Wołga Gaz 24-01 1972 – 65000 PLN – Wrocław

W smutnej rzeczywistości ZSRR – było to auto pożądane i niedostępne. W 1972 roku, z którego pochodzi nasz egzemplarz Wołga GAZ 24-01, nie było to auto dla przeciętnego śmiertelnika. W odróżnieniu od poprzednika, GAZa 21, tych nowych w ogóle nie zaoferowano w wolnej sprzedaży. Dostępne były jako samochody służbowe notabli, były to auta dla służb specjalnych (wyposażano je wówczas nawet w silniki V8) i dla taksówkarzy, tak jak ten egzemplarz. Jako elementy wyposażenia otrzymały wówczas taksometr, zielone światło za przednią szybą, skajową tapicerkę dla pasażerów i odprężone silniki, zdolne przepalić paliwo o liczbie oktanowej 76. W tym wczesnym egzemplarzu odnajdziecie wszystkie cechy pierwszej serii – m.in. taśmowy prędkościomierz, przednią kanapę zdolną pomieścić 3 osoby czy stacyjkę montowaną na desce, a nie kolumnie kierowniczej. Auto zostało pieczołowicie odrestaurowane, z użyciem oryginalnych elementów. Do Polski dotarła z Ukrainy, uciekając przed wojenną zawieruchą. Wylądowała pod naszą opieką, bo to naprawdę pięknie odrestaurowany egzemplarz, w niczym nie przypominający tych, które pamiętamy z lat 90. Nietypowy jest jej kolor, szary, w zestawieniu z czerwonym wnętrzem niezwykle elegancki i wynikający ponoć z misji, jaką pełniła w 1980 roku, kiedy była oryginalną taxi jeżdżącą i wożącą prominentów w czasie Igrzysk Olimpijskich.

Wołga GAZ 24-01
Rocznik: 1972
Przebieg: x11500 km
Pojemność: 2445 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 95 KM

Cena: 65000 PLN

Wyposażenie:
– taksometr,
– dodatkowe światło informujące o zajętości taksówkim,
– mundur radzieckiego taksówkarza z tamtej epoki w komplecie do auta,
– kompletna apteczka z epoki,
– podnośnik samochodu,
– pompka do kół,
– książki obsługi.

Przedmiotem sprzedaży jest Wołga Gaz 24 poj. 2.4 litra, moc 95 KM, silnik benzynowy tłokowy z zapłonem iskrowym.
Samochód sprowadzony z Ukrainy do Polski w 2022 przez kolekcjonera w celu uratowania części kolekcji przed wojną. Auto po całkowitej, kompleksowej renowacji, zachowane w idealnym, kolekcjonerskim stanie. Wraz z samochodem przekażemy dokumentację, książki, broszury, prospekty oraz dokumentację potwierdzającą opłatę cła na terytorium RP oraz opinię rzeczoznawcy – samochód kolekcjonerski o dużym znaczeniu historycznym.

Nadwozie Wołgi jest w stanie idealnym, nie posiada żadnej korozji lub nalotów korozji.
Podwozie, komora silnika i wnęki nadkoli w stanie idealnym.
Opony NOS, nikle w stanie idealnym, wszystkie znaczki i emblematy na miejscu w stanie idealnym, klosze reflektorów, kierunkowskazów oryginalne w stanie idealnym, klamki, uchwyty, wyposażenie wnętrza kompletne oryginalne, fotele w stanie idealnym, podsufitka w stanie bardzo dobrym.
Samochód jest kompletny i oryginalny.

Z przekazanych informacji wiemy, że auto było ponownie lakierowane, fotele oraz tylna kanapa były na nowo obszyte zgodnie z oryginałem, podwozie oraz elementy zawieszenia wypiaskowane, silnik wyremontowany na oryginalnych podzespołach, a prace te wykonała firma profesjonalnie zajmująca się restauracją aut zabytkowych w Kijowie.

Wołga z przekazanych informacji jest oryginalną Taxi jeżdżącą i wożącą prominentów w czasie Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku.

Wykonany serwis w 2022 roku:
– wymiana oleju oraz filtrów,
– regeneracja gaźnika.

W 2023 przeszło prace detailingowe. Lakier zabezpieczony woskiem. Alternator poddany rewizji, nowy regulator napięcia, nowy akumulator.

Prezentuje się obłędnie, jest w świetnej kompilacji kolorów, zwraca na siebie ogromną uwagę poprzez nieprawdopodobny stan zachowania.

Auto zarejestrowane w Polsce.

Telefon: +48 507 433 488
Miejscowość: Wrocław
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl