Mercedes 250 W123 1980 – 82000 PLN – Gaj

Beczka to symbol. Od rozpoczęcia produkcji seryjnej w listopadzie 1975 roku do stycznia 1986 z linii montażowej zjechało łącznie prawie 2,7 miliona egzemplarzy. Przez szereg lat był to bestseller i pozycja na samym szczycie listy sprzedaży nowych samochodów w Niemczech, a przecież trzeba pamiętać, że nigdy nie było to auto tanie. Seria uznawana jest za uosobienie solidności, a pięknie utrzymane egzemplarze fascynują do dziś. Ten Mercedes 250 W123 zachęca piękną kolorystyką i sześciocylindrową jednostką benzynową pod maską. Ma niewysoki przebieg i został w pełni przygotowany do eksploatacji, zarówno od strony mechanicznej, jak i wizualnej. Taki zakup to czysta przyjemność.

Mercedes 250 W123
Rocznik: 1980
Przebieg: 144000 km
Pojemność: 2525 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 140 KM

Cena: 82000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie układu kierowniczego,
– radio Becker,
– ogrzewana szyba tylna.

Mamy przyjemność zaoferować Państwu wspaniale zachowany egzemplarz Mercedesa W123 250. Kolor lakieru 482 Apricotorange w zestawieniu z w pełni fabrycznym, jasnym wnętrzem, tworzy niezwykle atrakcyjną kompilację. „Beczka” od początku była w rękach jednej rodziny, a ostatnie kilkanaście lat stała zaparkowana w suchym garażu. Stan w jakim się zachowała świadczy o tym, że miała raczej lekkie życie i była traktowana z szacunkiem.

Po zakupie i gruntownej weryfikacji dokonaliśmy szeregu prac odświeżających, między innymi lakieru, układu hamulcowego czy komory silnikowej.
Na kilku elementach karoserii została położona nowa powłoka lakiernicza. Był to zabieg wynikający z niewłaściwie wykonanych prac lakiernika przed wielu laty.

Silnik otrzymał nowe płyny ustrojowe i precyzyjną regulację gażnika. Osprzęt komory poddaliśmy ponownej galwanizacji. Układ napędowy zyskał nowe sprzęgło.

Z racji dłuższego postoju cały układ hamulcowy wymagał regeneracji, co też zostało wykonane bezkompromisowo.

Wnętrze to wzorowy przykład, jak powinien wyglądać Mercedes z tamtych lat, z takim przebiegiem. Wszystko jest fabryczne i nosi minimalne ślady eksploatacji. Fotele i dywaniki nie wymagały czyszczenia, a jedynie odkurzenia.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia Mercedesa na żywo w naszym salonie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz pokażemy kawał motoryzacyjnej historii z tamtych lat.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa