Mercedes 300D W124 1988 – 61000 PLN – Gaj

Świetny, trzylitrowy diesel i klimatyzacja. Połączenie to bardzo poszukiwane i w epoce spotykane nieczęsto. Tym trudniej odnaleźć pięknie zachowany egzemplarz po latach. Ten Mercedes 300D W124 to przedstawiciel pierwszej serii produkcyjnej, czyli tak zwana „wąska listwa”. Pochodzi z ciepłego, francuskiego klimatu, dzięki czemu zachował się bez korozji. Jego przebieg to jedynie 169 tys. kilometrów, czyli mniej więcej tyle, ile przeciętny diesel miał zapewne po pięciu latach eksploatacji. Jego kolorystyka to charakterystyczne dla lat 80-tych połączenie zieleni z zielenią. Dawka wybitnie uspakajająca, szczególnie w zestawieniu z automatyczną skrzynią biegów.

Mercedes 300D W124
Rocznik: 1988
Przebieg: 169000 km
Pojemność: 2996 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 109 KM

Cena: 61000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie układu kierowniczego,
– klimatyzacja,
– ABS,
– szyberdach elektryczny,
– elektryczne szyby,
– tempomat,
– elektryczne lusterko pasażera,
– felgi aluminiowe,
– skórzana tapicerka,
– elektryczna antena radia.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu egzemplarz Mercedesa 300D W124. Samochód zakupiony i sprowadzony do Polski z południa Francji, co sprawia, że jego karoseria jest całkowicie bez rdzy. Samochód przez całe swoje życie był w posiadaniu jednej rodziny, eksploatowany w suchym i ciepłym klimacie. Kolor lakieru Kiwi Green (261) w zestawieniu z ciemno zielonym wnętrzem Pine Green (176). Ten egzemplarz przejechał zaledwie 170 tysięcy kilometrów, co niewątpliwie wpływa na stan zachowania.

Karoseria została odświeżona nowym lakierem, ale nie wymagała najmniejszej ingerencji blacharskiej. Prace zostały wykonane skrupulatnie z zachowaniem fabrycznego odcieniu lakieru. Podwozie posiada fabryczna strukturę zabezpieczenia antykorozyjnego.

Wnętrze to przykład niemieckiej solidności i dbałości o detale. Niewielki przebieg sprawia, że zachowało się w stanie niemal idealnym. Skórzana tapicerka nie ma pęknięć i przetarć. Drewno jak na swoje lata nie wymaga renowacji. Jedynie panel w okolicy dźwigni zmiany biegów pokrywa niewielka patyna – wpływ południowego słońca. Elektryczny szyberdach działa idealnie. Konsola przednia nie ma pęknięć, a w tylnej półce znajdziemy fabryczną apteczkę.

Silnik to pancerna 6-cio cylindrowa jednostka sprzężona z automatyczna skrzynią biegów. Takie zestawienie słynie ze zdolności do pokonywania olbrzymich przebiegów. Przebieg tego egzemplarza jest niewielki, więc praca zarówno silnika, jak i skrzyni biegów jest wzorowa. Brak wycieków.

Mimo, iż bryła W124 jest dosyć znana i jeszcze często widywana na polskich drogach, to widok tak zachowanego egzemplarza to rzadkość. Zapraszamy do obejrzenia Mercedesa w naszym salonie.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa

Kredyt na klasyka