Mercedes 220D W115 1970 – 85000 PLN – Gaj

Egzemplarze pierwszej serii to zawsze te, które najbardziej rozpalają serca miłośników marki z gwiazdą na masce. To w nich najbardziej widoczny jest pierwotny zamysł projektantów i spojrzenie właściwe dla epoki, wolne od unowocześnień, które wprowadzane były zawsze, lecz w pogoni za modą i nowoczesnością zmieniały pierwotną wizję. W przypadku modelu W114/W115 pierwszej serii mówimy od egzemplarzach produkowanych od 1968 roku do połowy roku 1973. Wyróżniają się one gładkimi tylnymi lampami, wypukłymi kloszami lamp przednich, dodatkową listwą chromowaną pod przednim zderzakiem, dzielonymi na dwie części przednimi bocznymi szybami (z uchylnymi fletnerkami) i innymi wzorami tapicerki, z przednimi fotelami bez zagłówków. Niby kilka detali, lecz rzecz to dla miłośników niezwykle ważna i miło zawsze widzieć egzemplarz w pełni zgodny z oryginałem. Ten Mercedes 220D W115 to okaz wyśmienity. Pierwsza seria wyglądająca dokładnie jak z fabryki, dopieszczona i godna podziwu.

Mercedes 220D W115
Rocznik: 1970
Przebieg: 180000 km
Pojemność: 2197 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Cena: 85000 PLN

Wyposażenie:
– radio
– elektryczna antena

Prezentowany egzemplarz to model W115 220D sprowadzony do naszego kraju z Francji. Egzemplarz pierwszoseryjny w kolorze białym (kod lakieru 050 WEISS) z czarną tapicerką Mb-Tex. Karoseria w odróżnieniu od drugiej serii tego modelu posiada charakterystyczne detale pierwszej serii, jak wypukłe klosze lamp przednich i tylnych oraz dodatkowe listwy chromowane pasa przedniego oraz kultowe uchylane szybki drzwi przednich. Dodatkową gratka jest niewątpliwie dźwignia zmiany biegów przy kolumnie kierowniczej.

Po zakupie tego auta została podjęta decyzja polakierowania całej karoserii na nowo. Był to zabieg konieczny, ponieważ oryginalny lakier stracił swoje walory estetyczne. Jesteśmy w posiadaniu pełnej dokumentacji zdjęciowej z przebiegu prac naprawczych. Były to prace tylko i wyłącznie lakiernicze.
Cała galanteria chromowa jest oryginalna i zachowana w świetnym stanie.

Wnętrze oryginalne i zachowane w stanie perfekcyjnym, niewątpliwie dzięki niskiemu przebiegowi. Konsola przednia nie ma pęknięć. Wszystkie urządzenia pokładowe działają (radio, antena elektryczna).

Silnik oraz układ napędowy to także mocne punkty tego Mercedesa. Komora silnika nie była przez nas odświeżana (w takim stanie dotarł do Polski), wszystko zdaje się być fabryczne. Brak wycieków. Oczywiście układ napędowy jest po pełnym serwisie.

Układ hamulcowy został gruntownie przeglądnięty (regeneracja zacisków, nowe klocki itp.)

Zapraszamy do obejrzenia auta na żywo w naszym oddziale.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa

Kredyt na klasyka