Saab 900 GT Aero 1993 – SPRZEDANY

Saaby to zawsze były samochody dla ludzi z fantazją. Mają unikalny styl i charakter. Ten jednak nie jest przeciętnym reprezentantem szwedzkiej marki. Dla poszukiwaczy rzadkich, limitowanych serii, ten Saab 900 GT Aero to nie lada gratka. Powstał w zaledwie 70 sztukach, skierowanych na rynek francuski. Powstały one na sam koniec produkcji klasycznego „krokodyla”, są najmocniejszą seryjną specyfikacją. Zbudowane zostały na podstawie najbardziej poszukiwanej wersji B202 16S z wysokociśnieniowym turbo, w nomenklaturze saabiarzy określanych jako „red box”, osiągających moc 185 KM. Wyróżniają się kilkoma specjalnymi dodatkami, jak np. zewnętrzny pakiet Aero i tapicerskie wstawki z wełny Ermenegildo Zegna. Przedstawiany egzemplarz to numer 28 w serii, co potwierdza tabliczka na desce rozdzielczej. Ma częściowo oryginalny lakier i oryginalną tapicerkę, co zwiększa jego walory kolekcjonerskie. Zwraca uwagę doskonały stan wizualny i mechaniczny, potwierdzony dokumentacją serwisową na kwotę dorównującą aktualnej cenie sprzedaży. Warto uzupełnić kolekcję o taki kąsek.

Saab 900 GT Aero
Rocznik: 1993
Przebieg: 272300 km
Pojemność: 1985 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 185 KM

Wyposażenie:
– klimatyzacja
– szyby elektryczne
– elektrycznie sterowane lusterka
– kierownica Nardi
– skórzano-materiałowa tapicerka
– alufelgi

Saab 900 GT Aero z ostatniego rocznika 1993. Wyprodukowany w limitowanej serii 70 sztuk zamykających produkcję, przeznaczonych na rynek francuski. Kultowe auto w topowej wersji w kolekcjonerskim stanie (częściowo oryginalny lakier, oryginalna tapicerka).

W 100% sprawny technicznie, nowe: opony, filtry, hamulce, sprzęgło, turbosprężarka.

Samochód dwa lata temu sprowadzony przez rezydenta Francji do Polski.
W ostatnim czasie jeździł okazjonalnie.

Po odkupieniu samochód przeszedł drobne naprawy mechaniczne i pełny pakiet prac profesjonalnych prac kosmetycznych, dzięki który prezentuje się doskonale.