Chevrolet Corvette C5 1997 – SPRZEDANY

Lekka konstrukcja, wielowahaczowe zawieszenie, układ transaxle i idealny rozkład mas. To nie są cechy, których spodziewalibyśmy się po amerykańskim samochodzie nawiązującym do legendy muscle cars. A jednak! Chevrolet Corvette C5 projektowany był z myślą o europejskim odbiorcy, miał robić wrażenie nie tylko przyspieszając na prostej, ale i na górskich serpentynach. W efekcie stał się alternatywą dla wozów Porsche czy Ferrari. Równie zgrabną, przewidywalną w prowadzeniu i przykuwającą uwagę na ulicy, a na dodatek charakterystyczną, z miejsca rozpoznawalną dzięki tyłowi z czterema owalnymi lampami. Chevrolet Corvette C5 oferuje doskonałą jednostkę 5,7 l V8 o mocy 345 KM, katapultującą go do pierwszej setki w 5,6 s i pozwalającą na osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 274 km/h. Jednocześnie to pierwsza Vette, która oferuje rozsądnych rozmiarów bagażnik, pali rozsądne ilości paliwa, a w wersji targa i z automatyczną skrzynią biegów – pozwala również na relaksujące podróże.

Chevrolet Corvette C5
Rocznik: 1997
Przebieg: 101000 km
Pojemność: 5700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 345 KM

W naszej ofercie po raz pierwszy pojawia się auto, które przełamuje nasze firmowe motoryzacyjne stereotypy czyli… „nic amerykańskiego i nic z Ameryki”. Corvette wręcz zachwyca stanem zachowania. Została wyszukana oraz importowana do Polski w maju 2020 roku.

Auto absolutnie bezwypadkowe, świeżo po rozszerzonym serwisie mechanicznym – dodatkowo zapasowy zestaw oryginalnych części do przeprowadzenia kolejnego serwisu. Wraz z autem pakiet gadżetów akcesoryjnych.

Kredyt na klasyka