Volkswagen 1200 Garbus 1959 – SPRZEDANY

Wielbiciele modelu nie mają wątpliwości. Dobry Garbus to stary Garbus. Im starszy, tym lepszy. Rocznik 1959 stoi już w hierarchii całkiem wysoko. Co prawda to już nie Oval (to lata 1953-57), ale odnajdziemy tu piękne, maleńkie tylne lampy, zderzaki w klasycznym kształcie, leżące przednie lampy i płaską przednią szybę. Dla ortodoksów to podstawowe wymagania, by nie nazwać Garbusa zbyt młodym. Ten egzemplarz ma świetną specyfikację obejmującą m.in. fabryczny faltdach. Odrestaurowany został od śrubki i w zgodzie z oryginalną specyfikacją. Zachwycić może zarówno w całości, jak i detalach.

Volkswagen 1200
Rocznik: 1959
Przebieg: 33000 km
Pojemność: 1200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 30 KM

W 100% oryginalny Volkswagen Typ 1 z 1959 roku wyposażony w faltdach i mega poszukiwany kolor o oznaczeniu L14 reseda to dzisiaj święty graal. Auto posiada certyfikat Volkswagena, który potwierdza zgodność koloru, faltdachu, tapicerki, opon i lusterka. Nawet silnik jest matching number, co widać po kopii niemieckich dokumentów z 1959 roku. VW Garbus przeszedł kompleksową renowację, która zakończyła się na początku 2023 roku, został dotarty i jest obecnie na sprzedaż. Jedynie kierownica nie została odnowiona i jest swego rodzaju artefaktem. Renowacja została udokumentowana zdjęciowo.

Silnik 1,2 l o mocy 30 KM pracuje rewelacyjnie, naprawdę fajnie napędza garbiego, a o klasyczny dźwięk dba odnowiony, ale jeszcze oryginalny tłumik VW.

Kredyt na klasyka