Fiat 500 F 1967 – SPRZEDANY

Fiat 500 F to piękny samochodzik, który zmotoryzował powojenne Włochy. Model z roku ’67 był przedostatnim, na którego tylnej klapie mogliśmy spotkać oznaczenie “Nuova 500” – nowa pięćsetka (“starą” był Fiat Topolino). We wnętrzu odnajdziemy okrągły licznik, białą kierownicę i rozsuwany, winylowy dach, zamieniający tego uroczego malucha niemal w kabriolecik. To bardzo prosty samochód, który technicznie był protoplastą naszego „malucha”, ale w takiej odmianie i wykończeniu jest doskonałym przykładem włoskiego szyku i dowodem na to, że aby być stylowym, wcale nie trzeba być bogatym. Ten egzemplarz ma świetną i gustowną kolorystykę, dokładnie taką, z jaką opuścił fabrykę. Przeszedł gruntowną, bezkompromisową renowację, dzięki której cieszy oczy jak nowy samochód.

Fiat 500F
Rocznik: 1967
Przebieg: 82100 km
Pojemność: 499 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 18 KM

Prezentowany Fiat 500 F opuścił fabrykę w Turynie w roku 1967. Jest to wersja przeznaczona na rynek niemiecki. Pierwszym właścicielem od grudnia 1967 był sklep muzyczny „Musik Schmidt” z Frankfurtu nad Menem. Fiacik służył przez lata jeszcze czterem niemieckim właścicielom, po czym w lutym 1992 roku został wyrejestrowany.

W 2017 roku autko przyjechało do Polski, gdzie przez około 800 roboczogodzin, dzięki staraniu wielu specjalistów, zostało doprowadzone do stanu obecnego.

Wielkim atutem Fiata jest nadal oryginalny silnik, co potwierdzają liczne dokumenty. Na wyposażeniu auta jest też zestaw narzędzi oraz podnośnik.