Retro Motor Show 2017 – podsumowanie

Retro Motor Show 2017 było dla Giełdy Klasyków niemałym wyzwaniem, a nasze największe w historii stoisko pochłonęło nas bez reszty, nie tylko na same 3 targowe dni. Przygotowania trwały bez mała dwa miesiące, a montaż dwa dni od rana do wieczora. Zgłoszenia samochodów napływały z całego kraju, aż w końcu dopięliśmy listę wszystkich pojazdów. Wyszło pięknie, gorączka targowa udzieliła się zwiedzającym, których w weekend 3 do 5 listopada przez 6 targowych hal przeszło ponad 25 tysięcy. W sumie pokazaliśmy 55 samochodów, 3 motocykle i łódź motorową, a 11 z wystawionych pojazdów trafiło do nowych właścicieli.

Pokazy, kluby, muzealne okazy, motocykle, samochody, pojazdy specjalne, militaria, Akademia Renowacji, stoiska z pięknymi modelami samochodów, ubrania, muzyka i klimat… oraz oczywiście sporo pojazdów wystawionych na sprzedaż. Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje zgromadzone w Poznaniu podczas targów Retro Motor Show 2017.

Na stoisku Giełdy Klasyków znalazła się różnorodna oferta samochodów w różnym stanie i dla różnych odbiorców, tanich i droższych, unikalnych i bardziej popularnych, trzy motocykle i wspaniała łódź motorowa z lat 70-tych. Przestrzeń zaaranżowana została w centralnej części hali nr 5, a 55 samochodów z ofert zamieszczonych na naszym portalu zostało oświetlone rzędem podwieszonych pod sufitem halogenów. Każdy odwiedzający stoisko miał okazję by przyjrzeć się z bliska okazom Mercedesów, BMW, Saabów, Jaguarów czy Porsche. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nie tylko najdroższe, unikalne okazy jak BMW M3 Evolution II E30, Lotus Esprit Turbo SE, BMW M 635 CSi E24, fabrycznie nowe BMW 740i E38 z 1997 roku czy piękne Maserati Ghibli z silnikiem o pojemności 2.8, których wyprodukowano jedynie 212 sztuk.

Dużo sympatii ze strony zwiedzających zyskało także nasze Mirafiori oraz Citroen CX, a auto, które było z nami najdłużej, piękny Jaguar XJS, tym razem znalazł swojego szczęśliwego nabywcę.

Wspaniale utrzymane kąski, takie jak Porsche 911 serii 993 czy BMW Z3 Coupe rozpalały wyobraźnię zwiedzających nastawionych na szybkość i osiągi, a w bardziej romantyczny nastrój wprowadzały urokliwe kabriolety, od wspaniałego Renault Caravelle zaczynając, przez dostojnego Jaguara XK8, na klasycznym włoskim Spiderze kończąc.

Nie zabrakło także akcentu cieszącego miłośników jednośladów, na naszym stoisku zobaczyć można było Kawasaki GPZ 900R Ninja stylizowaną na motocykl Mavericka z kultowego Top Gun, a także wspaniałą czerwono-niebieską parkę K-jedynek. Tuż obok nich do zakupu zachęcała wspaniała, klasyczna łódź motorowa z lat 70-tych Glastron GT-150.

Wyczerpujące, ale i radosne 3 targowe dni przyniosły spotkania, miłe rozmowy, wiele nowych kontaktów, ale także wymierne efekty 🙂 Aż 11 samochodów z naszego stoiska znalazło nowe domy, a pierwszy z nich nie zdążył nawet wjechać na swoje miejsce w hali, zmieniając miejsce zamieszkania już w czwartek podczas montażu. To był dobry czas, dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili klika chwil na odwiedzenie nas i krótką rozmowę, a wszystkich, którzy nie zdołali w tym roku przybyć, zapraszamy do galerii oraz do Poznania na kolejną edycję targów Retro Motor Show.

Zdjęcia: Darek Kurkowiak – fotografia
Film: WTC – Watch this Car

Kredyt na klasyka