Mercedes 220D W115 1973 – SPRZEDANY

Strich-Achter był w naszej rzeczywistości w latach 70-tych szczytem motoryzacyjnych marzeń. Nawet dekadę później wciąż do tych Mercedesów wzdychano, szczególnie gdy były wyposażone w silniki diesla, tak bardzo cenione w dobie reglamentowanej etyliny. Lata 70-te i 80-te to był czas, do niektórych niejednokrotnie chcielibyśmy wrócić… i wcale nie znaczy to konieczności przesiadania się na Maluchy i Duże Fiaty. Wszak lepiej żyć nie tyle minioną codziennością, co marzeniami, a taki Mercedes 220D W115, jak ten prezentowany, to prawdziwa kapsuła czasu. Przepiękny egzemplarz z końca pierwszej serii (tzw. seria 1,5) z silnikiem 2,2 l diesel. Unikatowy wręcz z racji swojej oryginalności, z wyjątkowo niskim przebiegiem, zwłaszcza dla takiej wersji silnikowej. Jest rewelacyjny.

Mercedes 220D W115
Rocznik: 1973
Przebieg: 56000 km
Pojemność: 2197 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Wyposażenie:
– wykończenie wnętrza MB-TEX

Karoseria posiada niemal w całości oryginalną powłokę lakierniczą. Jedno ognisko korozji przedniego lewego błotnika i przetarcie nadkola tylnego sprawiło konieczność polakierowania pierwszego elementu i wpyłki na drugi. Cała reszta w oryginale.
Listwy chromowane, szyby, lampy nigdy nie były demontowane i śmiało stwierdzam, że są w stanie idealnym.
Szyby oraz lampy oryginalne.
Karoseria i podwozie bez jakichkolwiek ognisk korozji.

Fakt, że nic nie było demontowane i ponownie montowane sprawia, że karoseria zachowuje wszystkie szczeliny oraz linie jak po wyjechaniu z fabryki. Proszę zwrócić uwagę na felgi tego egzemplarza. Zaręczam, że są pokryte oryginalnie fabrycznym lakierem, a szpilki nadal mają fabryczny blask ocynku (nie były odnawiane).
Opony w stanie bardzo dobrym zostały wymienione na współczesne o oryginalnym dla tego modelu rozmiarze.
Cały układ hamulcowy został przeglądnięty.
Olej w silniku i skrzyni biegów, jak również płyn chłodniczy i płyn hamulcowy, zostały wymienione.
Nie trzeba dodawać, że wszystko działa idealnie.
Zawieszenie pozostało w stanie oryginalnym bez oznak jakiegokolwiek zużycia.

Wnętrze znakomicie zachowane, pokryte materiałem MB-TEX w przepięknym kolorze koniakowym ,nie nosi minimalnych śladów zużycia. Zarówno fotele, jak również stan kierownicy, wskazuje na niski przebieg tego pięknego egzemplarza.
Trudno doszukiwać się jakichkolwiek zabrudzeń na dywanach lub podsufitce.
Wszystkie urządzenia pokładowe sprawne.

Silnik to znana jednostka diesla słynąca w tamtych czasach z niezniszczalności. W tym modelu nie musimy się o niego martwić. Niski przebieg i gruntowny przegląd z nowymi płynami ustrojowymi na pewno sprawi, iż przyszły nabywca przez lata będzie cieszył się samochodem nieodbiegającym swoim stanem od słynnych egzemplarzy sprzedawanych w sieci Mercedesa w Niemczech pod nazwą Jahreswagen (sprawdzone, idealne samochody używane).

Gorąco zachęcam do obejrzenia tej ikony niezawodności lat 60. i 70. twierdząc, iż znalezienie egzemplarza w tej wersji silnikowej i podobnym stanie będzie niezwykle trudne.

Kredyt na klasyka