BMW K1 to sportowy turystyk, który niegdyś rozgrzewał dusze młodocianych motofascynatów do czerwoności. Wszak to dla wielu najbardziej zapamiętany obrazek z kultowej gumy „Turbo”, którą zajadały się wszystkie dzieciaki na przełomie lat 80. i 90. 100 KM, 1000 cm³ i 237 km/h – te dane zapadły wielu w pamięci aż do dziś i choć czasy się zmieniły, chęć posiadania takiej maszyny niejednokrotnie nie osłabła. Co oferuje taka maszyna dziś? Legendarną trwałość mechaniczną BMW z tego okresu, wciąż dostępne części w serwisie, a przede wszystkim przyjemność z jazdy i podziwiania charakterystycznej, kultowej, wręcz komiksowej sylwetki z lat 80. we własnym garażu. Żadne wcześniejsze ani żadne późniejsze BMW nie wyglądało tak, jak to.
Czytaj dalej BMW K1 1989 – 45000 PLN – Rydułtowy
Archiwum kategorii: Motocykle
Rumi Formichino 1956 – SPRZEDANY
Formichino to nic innego, jak „mała mrówka”. Rumi Formichino to król skuterów lat 50. Zaprojektowany z werwą i fantazją, jest niczym mała rzeźba. Wyposażony w motocyklowy reflektor i w pełni aluminiową konstrukcję, napędzany był dwusuwowym, dwucylindrowym silnikiem o pojemności 125 cm³. Na tle ówczesnej konkurencji wyróżniał się mocą i prowadzeniem, i rzeczywiście często mówiono o nim jako o małym motocyklu. Korzenie firmy Rumi sięgają 1906 roku, w czasie wojny firma produkowała miniaturowe, dwuuosobowe łodzie podwodne, a po wojnie pierwszy motocykl ujrzał światło dzienne w 1950 roku. Wyróżniał je silnik własnej konstrukcji, który w połączeniu z lekką konstrukcją pozwolił marce sięgnąć po zwycięstwo w klasie w latach 1957, 1958 i 1960 w słynnych 24-godzinnych wyścigach Bol d’Or na torze Montlhery we Francji. Średnia prędkość? 78,5 km/h, 87,327 km/h i 71,652 km/h… w przeciągu całej doby, na malutkim skuterze! Dziś motocykle tej marki stanowią ogromną rzadkość na europejskim rynku, a egzemplarz zachowany w stanie tak oryginalnym jak ten, to zakup nie do powtórzenia.
Czytaj dalej Rumi Formichino 1956 – SPRZEDANY
WFM Osa M52 1964 – SPRZEDANA
WFM Osa to opracowane na koniec lat 50. dzieło Warszawskiej Fabryki Motocykli. Już sama nazwa jest nieprzypadkowa, wszak „vespa” to po włosku to nic innego, jak… osa. Kształt powstał we współpracy z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Model M52 to wersja rozwojowa debiutująca w 1962 roku. Wprowadzono w niej zmiany, będące efektem testów po drogach… hinduskich, dokąd wyeksportowano pewną partię myśląc o nowym rynku zbytu. Nowy, mocniejszy silnik S-3 otrzymał lepszy system chłodzenia dzięki zamontowaniu dmuchawy. Produkcję zakończono niespodziewanie i szybko, bo już w 1965 roku. To, co jednak czyni z Osy niezapomniany pojazd, to przede wszystkim styl, idealnie wpisujący się w ówczesną modę. Ten odrestaurowany egzemplarz w seledynowym kolorze wciąż ma klasę i nieodłącznie kojarzy się z latami 60.
Czytaj dalej WFM Osa M52 1964 – SPRZEDANA
WFM Osa M52 1965 – SPRZEDANA
WFM Osa to jedna z najciekawszych konstrukcji, jakie zrodził polski przemysł motoryzacyjny epoki PRL. To inspirowany włoskimi jednośladami Vespa i Lambretta skuter, stworzony na miarę polskich potrzeb i możliwości. Wyróżniał się obłymi kształtami i dużymi, 14-calowymi kołami, które były doskonałym pomysłem, zważając na mizerny stan większości polskich dróg. Swoją siłę polskie skutery udowodniły już w 1960 roku, zdobywając 3 pierwsze miejsca w Rajdzie Tatrzańskim, a kolejne sukcesy były odniesione również za granicą – w International Six Days Enduro w Austrii w 1960 roku zespół fabryczny WFM również zdobył całe podium. Ten egzemplarz zdecydowanie wyróżnia się niespotykanie oryginalnym stanem – jest wciąż w pierwszym lakierze, z nieodzowną patyną, i zdecydowanie ma swój urok.
Czytaj dalej WFM Osa M52 1965 – SPRZEDANA
Honda NCZ 50 Motocompo – SPRZEDANA
Japończycy zawsze byli mistrzami miniaturyzacji. Już wcześniej powstała Honda Monkey i Honda Dax, lecz gdy wzięli się za swoją interpretację składanego skutera, przeszli samych siebie. Honda NCZ 50 Motocompo debiutowała w 1981 roku, ważyła 49 kg i złożona mogła się zmieścić do bagażnika kei cara, Hondy City. W ciągu dwóch lat (1981 – 1983) sprzedano ich niewiele, bo nieco ponad 53 tysiące sztuk. Dziś jednak ten jednoślad przeżywa drugą młodość. Kojarzy się z czasami 8-bitowych komputerów i jest po prostu modna.
Czytaj dalej Honda NCZ 50 Motocompo – SPRZEDANA
Honda CBR 600 F4 1999 – SPRZEDANA
Honda CBR 600 to niewielki, sportowy motocykl, produkowany w czterech seriach od 1986 roku do 2006 roku (w nowej odsłonie pod tą samą nazwą, również od 2011 roku). Przez dwie dekady produkcji stał się synonimem niezawodności, dla dwóch pokoleń motocyklistów był często pierwszym lub drugim mocnym jednośladem. Jego wyróżnikiem zawsze był czterocylindrowy silnik i niska masa. Odmiana F4 ukazała się w 1999 roku i ważyła jedynie 170 kg, przy mocy podniesionej do 110 KM. Świetne zawieszenie, doskonała poręczność i mocne hamulce składają się na obraz motocykla, który można polecić każdemu.
Czytaj dalej Honda CBR 600 F4 1999 – SPRZEDANA
Peugeot Django 125 2016 – SPRZEDANY
W czasach, gdy strach przemieszczać się komunikacją miejską, do łask wracają środki indywidualnego transportu. A kiedy w dużych miastach podróż autem wymaga stania godzinami w korkach, tym bardziej łaskawym okiem patrzymy na taki wynalazek, jak skuter. Gdy te urocze i stylowe jednoślady przebojem podbijały rynek w latach 50-tych i 60-tych, kojarzone były z wolnością, swobodą i nieskrępowaną radością, a powiew wiosennego wiatru budził każdego do życia. Prym w produkcji tych jednośladów wiodła firma Piaggio z modelem Vespa, choć i inne firmy nie pozostawały jej dłużne. Peugeot S55 wszedł na rynek w roku 1955, a współcześnie Peugeot Django nawiązuje do jego stylu, będąc w pełni funkcjonalną i odpowiednio dynamiczną maszyną. To oczywiste nawiązanie do stylu retro, również w kolorystyce, możliwości indywidualizacji i choćby takich dodatków akcesoryjnych, jak chromowany przedni bagażnik. Oczywiście i dziś nie uniknie on porównań do włoskiej Vespy. W bezpośrednim porównaniu – Peugeot jest szybszy, ma bardziej wygodna kanapę, jest bardziej pewny w prowadzeniu i… tańszy.
Czytaj dalej Peugeot Django 125 2016 – SPRZEDANY
BMW K1 1989 – SPRZEDANE
BMW K1 to sportowy turystyk, który niegdyś rozgrzewał dusze młodocianych motofascynatów do czerwoności. Wszak to dla wielu najbardziej zapamiętany obrazek z kultowej gumy „Turbo”, którą zajadały się wszystkie dzieciaki na przełomie lat 80-tych i 90-tych. 100 KM, 1000 cm³ i 237 km/h – te dane zapadły wielu w pamięci aż do dziś i choć czasy się zmieniły, chęć posiadania takiej maszyny niejednokrotnie nie osłabła. W Brzezinach można było wybrać spomiędzy dwóch świetnie zachowanych K1, teraz została niebieska. Co oferuje wzamian? Legendarną trwałość mechaniczną BMW z tego okresu, wciąż dostępne części w serwisie, a przede wszystkim przyjemność z jazdy i podziwiania charakterystycznej, zdecydowanej, wręcz komiksowej sylwetki z lat 80-tych we własnym garażu. Żadne wcześniejsze ani żadne późniejsze BMW nie wyglądało tak, jak to. Na żółtych tablicach pojazdów zabytkowych oba motocykle wyglądają zjawiskowo, a z powodu swojej przełomowej natury, krótkiego okresu i niewielkiego nakładu produkcji (6921 sztuk), dziś są to pewniaki do przyszłego wzrostu wartości.
Czytaj dalej BMW K1 1989 – SPRZEDANE