Archiwum kategorii: Rover

Rover 75 2005 – 25000 PLN – Wrocław

Rover 75 w początkowym założeniu miał być zrestylizowanym Roverem 600. Przejęcie marki przez BMW sprawiło, że nowy właściciel postanowił projekt poprowadzić z o wiele większym zaangażowaniem. Do samochodu trafiło między innymi tylne zawieszenie BMW Z-Axle, będące rozwinięciem konstrukcji z modelu Z1. Flagowy model brytyjskiej marki do sprzedaży trafił w 1998 roku, budząc entuzjazm wielu dziennikarzy i nabywców. Ceniono połączenie wysokiej jakości wykonania wnętrza z dużą niezawodnością pojazdu i niską ceną. Model nie zdołał jednak uchronić fabryki przed bankructwem. Prezentowany egzemplarz pochodzi z ostatniego roku produkcji i wypuszczony został jako – nomen omen – wersja rocznicowa. Auto sprowadzono z rynku szwajcarskiego, ma topową, 2,5-litrową jednostkę napędową V6 i bardzo bogate wyposażenie.
Czytaj dalej Rover 75 2005 – 25000 PLN – Wrocław

Austin Rover Mini 1983 – 35000 PLN – Gdańsk

Mini to coś więcej niż samochód, to prawdziwy pomnik brytyjskiej motoryzacji i ikona stylu. Pojazd, który zmotoryzował Wielką Brytanię i przez dziesięciolecia zdobył swoich fanów na całym świecie. Genialny projekt Aleca Issigonisa produkowany był przez British Motor Corporation (BMC) i jej następców od 1959 aż do 2000 roku. W ogłoszeniu ciekawy przedstawiciel czwartej generacji kultowego modelu, oferowany w latach 1976–1983. Napędzany jest silnikiem A-Plus z nowego Metro, który z pojemności 1 l zdolny jest wydobyć 41 KM. Dzięki piórkowej masie, jest to niezwykle dynamiczny samochód. Jego masa własna to zaledwie 620 kg, a to oznacza, że prędkość rzędu 50 km/h możemy tu osiągnąć już po około 5 sekundach. Ten egzemplarz przybył do Polski ze Szwajcarii i z pewnością urzeka swoim stanem zachowania. Oparł się modzie na modyfikacje, która przez lata najpierw odmładzała te samochody, a później je postarzała. Ten wygląda dokładnie tak, jak powinno wyglądać Mini z 1983 roku.
Czytaj dalej Austin Rover Mini 1983 – 35000 PLN – Gdańsk

Rover 216 GSi 1991 – SPRZEDANY

Rover 216 GSi trafił w dobry okres brytyjskiej marki. Współpraca z Hondą pozwoliła stworzyć auto atrakcyjne wizualnie, z brytyjskim wkładem w styl wnętrza i japońskim w kontrolę jakości. Był rywalem takich samochodów, jak Opel Astra czy VW Golf i sprzedawał się naprawdę dobrze. Rover serii 200 drugiej generacji oferowany był w latach 1989-98, będąc bliźniakiem modelu Honda Concerto. Ten w ogłoszeniu to pięciodrzwiowy hatchback z 16-zaworowym silnikiem z jednym wałkiem rozrządu i z wielopunktowym wtryskiem benzyny, o pojemności 1,6 l, pochodzącym od Hondy. Materiał jego tapicerki jest przyjemny, a na desce i drzwiach odnajdziemy nawet drewno. To co jednak w tym samochodzie jest najciekawsze, to jego stan zachowania. Auto przejechało dotąd zaledwie 551 kilometrów i prezentuje się niemal jak nowe.
Czytaj dalej Rover 216 GSi 1991 – SPRZEDANY

Austin Rover Mini 1983 – SPRZEDANY

Ciekawe klasyki mają to do siebie, że odwracają głowę bardziej, niż kilkukrotnie droższe nowe samochody. Ten Miniak dodatkowo dostarcza takiej porcji adrenaliny, że po godzinnej przejażdżce można być grzecznym przez cały tydzień. Co tu tak ekscytuje? Z pewnością wygląd, ale i fakt, jak jeździ. Wzmocniony silnik, dziki gwizd skrzyni na prostych zębach, niemal zero-jedynkowe działanie przepustnicy, doskonała przyczepność będąca efektem sztywnego zawieszenia i piórkowej masy. Ten Austin Rover Mini jest zmodyfikowany, poszerzony i obniżony, wewnątrz spartański. Zbudowany według podobnej koncepcji jak Singer, z pewnością jest o wiele bardziej przystępny.
Czytaj dalej Austin Rover Mini 1983 – SPRZEDANY

Rover 620Si 1998 – 15000 PLN – Bielsko-Biała

Rover serii 600 zaprezentowany został w 1993 roku i łączył w sobie dwa idealnie dopełniające się elementy – brytyjską stylizację nadwozia i wnętrza z japońską techniką. Jego podwozie i gama silników to części współdzielone z Hondą Accord V generacji, opuszczającą bramy tej samej fabryki w angielskim Swindon. Chromowana atrapa chłodnicy, świetne welurowe wnętrze, wygodna tylna kanapa – auto ma wiele ciekawych atutów. Rover 620Si z ogłoszenia to model po drugim liftingu, który miał miejsce w 1997 roku. Rozpoznać go można po lakierowanych w kolorze karoserii bocznych listwach, lusterkach i klamkach drzwi. Samochód ma przepiękne zestawienie kolorystyczne, niewielki przebieg i w pełni polską historię eksploatacji. Z pewnością można w nim poczuć się wyjątkowo.
Czytaj dalej Rover 620Si 1998 – 15000 PLN – Bielsko-Biała