Konstrukcja auta oparta na solidnej ramie, potężny skok zawieszenia, stały napęd na 4 koła, do tego skrzynia z reduktorem oraz możliwości niezależnego zablokowania każdego dyferencjału przy pomocy przycisków na desce czynią to auto prawdziwym wozem terenowym. Głębokość brodzenia to pół metra, a kąt, pod jaki możemy się wspinać lub zjeżdżać, wynosi aż 70 stopni. Klasa G to synonim niezawodności, prestiżu i ponadczasowego stylu, a egzemplarze z silnikiem V8 to prawdziwa gratka dla koneserów motoryzacji. Pod maską 32-zaworowy silnik V8 na bezpośrednim wtrysku o pojemności 5,5 litra i mocy 388 KM. Auto rozpędza się do setki w 6,1 sekundy, co jak na 2,5 tonowego klocka o aerodynamice naczepy daje rewelacyjny wynik. Prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h, zatem nie jest to wyścigówka, ale potrafi zadziwić ze startu na światłach.
Mercedes G 550 A_R_T Tuning W463
Rocznik: 2009
Przebieg: 49000 km
Pojemność: 5500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 388 KM
Cena: 269000 PLN
Mercedes G 550 W463. Rok prod. 2009.
Prezentowany egzemplarz sprowadziłem sobie jakiś czas temu z Japonii do swojej małej kolekcji. Jest zarejestrowany i ubezpieczony w RP. Posiadał już na sobie emblematy G55 AMG i postanowiłem to zostawić, bo uważam, że dobrze wygląda w połączeniu z unikalnym pakietem stylistycznym firmy A_R_T Tuning, partnera BRABUSA, tym bardziej, że na zewnątrz nic go nie odróżnia od AMG. Ma zaciski AMG oraz świetnie brzmiący wydech od AMG.
Pakiet ART bardzo odróżnia ten egzemplarz od „typowej” G klasy. Czy się podoba? Rzecz gustu. Na pewno jest to rzadko spotykany pakiet stylistyczny.
Przebieg niecałe 50 tys. km sprawia, że auto jest jak nowe.
Pomimo tego po sprowadzeniu auto przeszło duży serwis.
Nie ma się do czego doczepić. Robi niesamowite wrażenie na drodze.
Nie będę się rozpisywał, jeżeli ten egzemplarz Ci się podoba, to zapraszam na oględziny. Chętnie podstawię auto do dowolnego serwisu na sprawdzenie.
Sprzedaję tylko dlatego, że posiadam dwie takie G klasy i chciałbym zwolnic jedno miejsce w garażu dla innej zabawki. Mogę również dopłacić lub przyjąć w rozliczeniu jakieś nietuzinkowe auto (chętnie BMW M5 E39 lub Ferrari 550 albo kampera). Gdy nie odbieram, proszę o sms. Na pewno oddzwonię.
Wystawiam fakturę VAT.
Telefon: +48 600 812 800
Miejscowość: Kawęczyn

























