50. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych to już stała pozycja w kalendarzu jesiennych wydarzeń motoryzacyjnych w naszym regionie. Oprócz przemierzania wielkopolskich dróg, uczestnicy rajdu zjadą również w miejsce, gdzie pojazdy będą dostępne dla publiczności. Po raz kolejny zapraszamy Was na Tor „Poznań”, tym razem w sobotę, 9 września.

Automobilklub Wielkopolski w dniach 7 – 10 września 2023 roku zaprasza na odbywający się już po raz 50. – Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych – najstarszy tego typu rajd w Polsce!


II Międzynarodowy Rajd Starych Samochodów 1974 r., parada po ulicach Poznania

Giełda Klasyków wraz z Komisją Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprasza w sobotę 9 września na Piknik z Automobilem na Torze Poznań. Oprócz samochodów z naszego garażu oraz gości, spotkania uczestników #klasykiempomiescie organizowanego przez Mateusza z WTC Watch This Car oraz Giełdę Klasyków i Car Spotted Wielkopolska, a także parady nitką toru polecamy również:

– XIX Memoriał im. Henryka Rucińskiego czyli wyścig samochodów zabytkowych, gdzie w najstarszej przedwojennej klasie wyjątkową atrakcją jest start typu Le Mans polegający na dobiegnięciu kierowców do swoich samochodów na sygnał startera,
– Konkurs Elegancji,
– przejazdy dla widzów po Torze zabytkowymi autobusami,
– wyścig dla dzieci w samochodzikach elektrycznych i na pedały.

Poza tym czekają na Was:
– gokarty elektryczne Turnado-Drift,
– strefa FoodTrucków,
– wystawa klubów motocyklowych i samochodowych z Wielkopolski,
– strefa dealerów motoryzacyjnych,
– strefa zabytkowych rowerów,
– atrakcje dla dzieci.

Wstęp i wjazd wolny!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/109852198740420/

Więcej informacji: https://www.aw.poznan.pl/aktualnosci/07-10-09-2023-50-poznanski-miedzynarodowy-rajd-pojazdow-zabytkowych

Kredyt na klasyka