Lamborghini

Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario 2014 – Poznań

Świat samochodów kolekcjonerskich, to nie tylko samochody zabytkowe, ale również auta o wiele, wiele młodsze. Im bardziej egzotyczne i limitowane, tym szybciej zyskują na wartości. Dlatego na Giełdzie klasyków zdecydowaliśmy się zaprezentować Wam tę żółtą bestię. W ogłoszeniu widzicie auto limitowane, zbudowane z okazji 50-lecia marki Lamborghini. To Aventador LP720-4 50 Anniversario. Jeden ze 100 zbudowanych, zachowany w idealnym stanie i o ile nam wiadomo, jedyny sprzedany w polskim salonie. Jako nowy wyceniony był na 2,4 miliona złotych, aktualnie jego wartość jest zbliżona, a wkrótce z pewnością będzie wyższa. Przebieg w momencie fotografowania auta przez nas to 5900 km. Przejażdżka i obserwowanie tego prawdziwego cudu wzornictwa przed obiektywem to szczególne przeżycie. Osiągi? 2,9 s do setki i 740 KM dzięki zamontowaniu akcesoryjnego, tytanowego wydechu. Rok produkcji bestii 2014. I tak, jest to przyszły klasyk.
Czytaj dalej Lamborghini Aventador LP720-4 50 Anniversario 2014 – Poznań

Lamborghini Diablo VT 1994 – SPRZEDANE

Napisać, że Diablo jest legendą to jak nic nie napisać. Lamborghini Diablo VT było najszybszym i najbardziej zaawansowanym modelem marki, przebijając Countacha pod każdym względem. Napędzane powiększonym, 5,7-litrowym silnikiem V12 w połączeniu z pięciobiegową manualną skrzynią, osiągało moc maksymalną 492 KM. Diablo VT zostało zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w 1993 roku. Pożyczając rozwiązania techniczne z modelu LM002, nowe VT oferowało napęd na wszystkie koła, a także niezliczone ulepszenia kosmetyczne i mechaniczne, które zwiększyły komfort i użyteczność samochodu. Ulepszona klimatyzacja, lżejsze sprzęgło, szersze siedzenia i wspomaganie kierownicy – to wszystko było przydatne. Prezentowany na aukcji, jeden z około 400 egzemplarzy zbudowanych egzemplarzy Diablo VT, wykończony jest w kolorze głębokiej czerni z szarym skórzanym wnętrzem. Po raz pierwszy zarejestrowany został w październiku 1994 roku. Zbiór faktur szczegółowo opisuje serwis z ostatnich 15 lat. Lamborghini ostało sprowadzone do Niemiec w 2013 roku, właściciela zmieniło w kwietniu 2019, trafiając do kierowcy Scuderia Palladio z serii wyścigów BOSS GP. Dalsze serwisy w latach 2019-2021 potwierdzają jego regularne, choć oszczędne użytkowanie. Na liczniku przebiegu widnieje 63794 km. Diablo VT, samochód marzenie z dziecięcego plakatu, pochodzące z czasów świetności wolnossących supersamochodów, wylicytowane został nad jeziorem Como we Włoszech za 207 tysięcy euro.
Czytaj dalej Lamborghini Diablo VT 1994 – SPRZEDANE

Lamborghini DL25 1955 – SPRZEDANE

Lamborghini to przedsiębiorstwo, które słynne stało się przede wszystkim z produkcji supersamochodów, lecz korzenie firmy sięgają znacznie głębiej, do 1948 roku, kiedy uruchomiono produkcję ciągników rolniczych. Seria DL zrodziła się w 1952 roku i nie była to wówczas produkcja masowa. W pierwszym roku wytworzono raptem 46 sztuk, a z roku 1955, z którego pochodzi prezentowany ciągnik, stworzono raptem 383 sztuki wszystkich ciągników firmy Lamborghini. To, że dziś udało się tako maszynę odnaleźć i odrestaurować to prawdziwy ewenement, zwłaszcza na rynku amerykańskim, gdzie ciągniki te nigdy nie były wówczas oferowane jako nowe. Uzyskana na aukcji cena 110 tys. USD (ok. 417 tys. zł) pokazuje, jak interesującym dodatkiem dla kolekcjonerów może być ten ekscytujący kawałek historii firmy Lamborghini.
Czytaj dalej Lamborghini DL25 1955 – SPRZEDANE