Aktualności

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 – klasyki z górnej półki

Szukając prawdziwego Świętego Gralaa dla fanów klasycznej motoryzacji, co roku wybieramy się na imprezy odbywające się w całej Europie. Do tej pory na naszej liście „must-see” jest paryskie Rétromobile, kilka imprez w Polsce – szczególnie tych plenerowych, jak Forzeitalia.pl, Classica Mierzęcin czy MotoClassic Wrocław oraz szereg imprez targowych, takich jak poznańskie Retro Motor Show oraz Auto e Moto d’Epoca, które w tym roku przenosi się z Padwy do Bolonii. Niestety „wishlist” co roku nam się powiększa, doba nie chce mieć 48 godzin, a praca sama się wykonywać. Wybierając więc imprezy na dany rok kierujemy się typowo subiektywnymi kryteriami. W tym roku padło na moje ulubione święto motoryzacji z najwyższej półki – Concorso d’Eleganza Villa d’Este.
Czytaj dalej Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 – klasyki z górnej półki

MotoClassic Wrocław 2023 – powrót w wielkim stylu

Zawsze lubiliśmy odwiedzać Wrocław oraz Zamek Topacz, tym bardziej cieszy nas powrót do kalendarza, jednej z ulubionych przez nas imprez. Jeżeli byliście na którejś z edycji wiecie sami, że klimat i jakość imprezy są niepowtarzalne. A jeżeli nie byliście jeszcze nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zarezerwować sobie ostatni weekend sierpnia i pożegnać lato w doborowym towarzystwie klasyków! Na zdjęciach w galerii umieściliśmy tylko wybrane zdjęcia tylko z jednej edycji. Przyznacie, że było świetnie, a i w tym roku zapowiada się równie dobra impreza.
Czytaj dalej MotoClassic Wrocław 2023 – powrót w wielkim stylu

Forza Italia 2023 – to był zlot :)

Forza Italia – spotkanie miłośników motoryzacji i kultury włoskiej, to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kochającego włoszczyznę. Piękne otoczenie Pałacu Rozalin, cudowne samochody, pyszne jedzenie, atrakcje, muzyka i wiele więcej. Tegoroczna edycja frekwencją zaskoczyła nawet organizatorów, a nas ilością i jakością pięknych, klasycznych, włoskich samochodów.
Czytaj dalej Forza Italia 2023 – to był zlot 🙂

Druga Ogólnopolska Wystawa Samochodów Marzeń 2023

Ogólnopolska Wystawa Samochodów Marzeń to inicjatywa, która ma docelowo corocznie zrzeszać wielbicieli motoryzacji w jednym miejscu, ponad podziałami. W 2022 roku ekipa Giełdy Klasyków z przyjemnością przyjęła zaproszenie do Świdnicy i nie zwiodła się! Dlatego w tym roku polecamy wszystkim wpisać datę 13 maja 2023 do swojego kalendarza wydarzeń motoryzacyjnych.

Czytaj dalej Druga Ogólnopolska Wystawa Samochodów Marzeń 2023

Targi Auto Nostalgia 2023 – kup i sprzedaj auto w Warszawie

Auto Nostalgia to znacznie więcej, niż wydarzenie branżowe dla pasjonatów retro motoryzacji. Możesz tu kupić klasyka, możesz też sprzedać. To szansa na udane zakupy dla każdego, kto szuka idealnego dla siebie klasyka. Podczas targów będzie okazja, by zobaczyć na żywo, w jednym miejscu, samochody oferowane w ogłoszeniach na naszej stronie. Nie zmarnuj okazji, by znaleźć swój wymarzony samochód! Zapraszamy już 22-23 kwietnia na teren Expo XXI w Warszawie.
Czytaj dalej Targi Auto Nostalgia 2023 – kup i sprzedaj auto w Warszawie

Rajd Tysiąca Liści 2023 – otwórzmy dobrze sezon

Jako Giełda Klasyków bardzo lubimy jeździć samochodami z naszej stajni na ciekawe imprezy motoryzacyjne, zarówno o charakterze statycznym, jak i dynamicznym. Prawdę mówiąc jednak do tych dynamicznych jest nam znacznie bliżej, chociażby z powodu wieloletniego, czynnego zamiłowania do sportów motorowych. Dlatego w tym roku proponujemy Wam byście ruszyli swoje klasyki z garaży i wzięli udział w Rajdzie Tysiąca Liści, który organizowany jest po raz drugi w okolicach Krakowa.
Czytaj dalej Rajd Tysiąca Liści 2023 – otwórzmy dobrze sezon

Retro Motor Show 2022 – zobacz film i wyniki :)

Retro Motor Show to dla Giełdy Klasyków zawsze prawdziwe motoryzacyjne święto, na które czekamy cały rok. Podczas tegorocznej edycji w hali 5A udało nam się zgromadzić prawie setkę samochodów. Przez trzy targowe dni przez teren MTP przewinęło się aż 29733 zwiedzających. Jeżeli nie byliście osobiście, zapraszamy do przeczytania podsumowania i obejrzenia galerii. Jeżeli byliście i pragniecie odnaleźć oferty ze stoiska i kontakt do właścicieli, dużą część ekspozycji wciąż możecie zobaczyć w ogłoszeniach na naszej stronie.
Czytaj dalej Retro Motor Show 2022 – zobacz film i wyniki 🙂

Cała hala pełna klasyków na sprzedaż na Retro Motor Show

Na rekordowym stoisku Giełdy klasyków podczas kolejnej edycji Retro Motor Show czeka na Was blisko setka pojazdów i wiele niespodzianek 😉 Jeżeli jesteście ciekawi co przygotowaliśmy dla Was w tym roku, uchylamy rąbka tajemnicy w galerii poniżej. Wszystkie prezentowane na hali 5A pojazdy szukają nowych właścicieli, także nie wahajcie się pytać i oglądać.
Czytaj dalej Cała hala pełna klasyków na sprzedaż na Retro Motor Show

Giełda Klasyków na Retro Motor Show 2022 wypełni całą halę

Retro Motor Show to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych, na których co roku zobaczyć można wiele ciekawych egzemplarzy. Giełda Klasyków podczas edycji 2022, która odbędzie się w dniach 28-30 października, postanowiła iść na całość. Samochody prezentowane na stronie, również te z naszej prywatnej stajni, zobaczycie w hali 5A, którą mamy nadzieję wypełnić po brzegi Waszymi motoryzacyjnymi marzeniami.
Czytaj dalej Giełda Klasyków na Retro Motor Show 2022 wypełni całą halę