Aktualności

50. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych to już stała pozycja w kalendarzu jesiennych wydarzeń motoryzacyjnych w naszym regionie. Oprócz przemierzania wielkopolskich dróg, uczestnicy rajdu zjadą również w miejsce, gdzie pojazdy będą dostępne dla publiczności. Po raz kolejny zapraszamy Was na Tor „Poznań”, tym razem w sobotę, 9 września.
Czytaj dalej 50. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST – 10 lat linii NOVOL for Classic Cars

Kolejny weekend i kolejne wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy wraz z firmą Novol. Już w niedzielę 3 września 2023 przy ulicy. Żabikowskiej 7/9 w Komornikach koło poznania, zapraszamy do świętowania 10 lat linii NOVOL for Classic Cars podczas pikniku, który odbędzie się na obszernym parkingu, przed siedzibą firmy NOVOL. Jakie atrakcje czekają na Was? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czytaj dalej OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST – 10 lat linii NOVOL for Classic Cars

Giełda Klasyków na żywo podczas MotoClassic Wrocław

Partnerem MotoClassic Wrocław w tym roku będziemy po raz piąty. Po raz pierwszy za to, podczas MotoClassic Wrocław 2023 zorganizujemy Giełdę klasyków z prawdziwego zdarzenia! Na terenie MotoClassic Wrocław, już 26 i 27 sierpnia, wszyscy odwiedzający imprezę, będą mieli okazję zobaczyć na żywo i kupić samochód swoich marzeń.
Czytaj dalej Giełda Klasyków na żywo podczas MotoClassic Wrocław

MotoClassic Wrocław 2023 – powrót w wielkim stylu

Zawsze lubiliśmy odwiedzać Wrocław oraz Zamek Topacz, tym bardziej cieszy nas powrót do kalendarza, jednej z ulubionych przez nas imprez. Jeżeli byliście na którejś z edycji wiecie sami, że klimat i jakość imprezy są niepowtarzalne. A jeżeli nie byliście jeszcze nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zarezerwować sobie ostatni weekend sierpnia i pożegnać lato w doborowym towarzystwie klasyków! Co więcej, postaramy się, aby po raz pierwszy było to miejsce, na którym możecie swojego własnego klasyka sprzedać, a także znaleźć Wasze klasyczne auto marzeń. Imprezę wzbogacimy, organizując Giełdę klasyków z prawdziwego zdarzenia!
Czytaj dalej MotoClassic Wrocław 2023 – powrót w wielkim stylu

Klasyczny Spider to ucieleśnienie wolności

Klasyczny Spider to ucieleśnienie wolności. Auto, które już od pierwszych lat inspirowało masy. Zaprojektowana przez włoskiego mistrza designu Battistę Pininfarinę, była ostatnim dziełem jego życia. Jako miłośnicy włoszczyzny potrafimy docenić jej kunszt i niesamowitą falę przyjemności, jaką przynosi jazda tym zgrabnym kabrioletem. Jeżeli chcecie poczytać o naszych wrażeniach z użytkowania Alfa Romeo Spider Junior 1600 z 1972 roku, zapraszamy do przeczytania artykułu.
Czytaj dalej Klasyczny Spider to ucieleśnienie wolności

Jak się kochać to w Maserati

Zaczynamy nowy cykl, w którym przedstawimy Wam auta z naszej kolekcji w szerszej perspektywie. Dlaczego? Żyjemy z nimi na co dzień, są całym naszym światem. Owszem, są na sprzedaż, ale to tylko niewielka część naszej historii związanej z tymi maszynami. Staramy się nimi jeździć, i to możliwie jak najwięcej. To pozwala nam je lepiej poznać i doświadczyć rzeczy, których bez nich nigdy byśmy nie doświadczyli. Dlatego spotkać możecie nas na eventach w całej Polsce, gdzie zazwyczaj dojeżdżamy na kołach. Używanie klasyków na co dzień to przede wszystkim pasja i coś więcej, niż da się przedstawić w krótkim ogłoszeniu. Stąd pomysł. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
Czytaj dalej Jak się kochać to w Maserati

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 – klasyki z górnej półki

Szukając prawdziwego Świętego Gralaa dla fanów klasycznej motoryzacji, co roku wybieramy się na imprezy odbywające się w całej Europie. Do tej pory na naszej liście „must-see” jest paryskie Rétromobile, kilka imprez w Polsce – szczególnie tych plenerowych, jak Forzeitalia.pl, Classica Mierzęcin czy MotoClassic Wrocław oraz szereg imprez targowych, takich jak poznańskie Retro Motor Show oraz Auto e Moto d’Epoca, które w tym roku przenosi się z Padwy do Bolonii. Niestety „wishlist” co roku nam się powiększa, doba nie chce mieć 48 godzin, a praca sama się wykonywać. Wybierając więc imprezy na dany rok kierujemy się typowo subiektywnymi kryteriami. W tym roku padło na moje ulubione święto motoryzacji z najwyższej półki – Concorso d’Eleganza Villa d’Este.
Czytaj dalej Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 – klasyki z górnej półki