Archiwum kategorii: Jeep

Jeep Cherokee XJ 1995 – 34999 PLN – Końskie

Jeep Cherokee XJ rodził się na deskach kreślarskich AMC i Renault już od 1978 roku. Zadebiutował w 1984 roku i był pierwszym od nowa zaprojektowanym samochodem marki od 1963 roku. Nowością w klasie aut terenowych było wówczas zastosowanie zintegrowanego nadwozia i ramy, co pozwoliło zaoszczędzić na masie i pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Co niezwykle istotne, dzięki temu znacznie poprawiono zachowanie auta na szosie. To był przełomowy model i znak ewolucji, która później przerodziła się w klasę dzisiejszych SUV’ów. Uniwersalny, trwały i doskonały zarówno na szosie, jak i w terenie (jego prześwit to bagatela – 21 centymetrów!), pokochany został na całym świecie. Do 2001 roku wyprodukowano ich niemal 3 miliony, a swoich fanów model ma do dziś. Egzemplarz z ogłoszenia to owoc współpracy z włoską firmą VM Motori. Jego silnik 2.5 Turbodiesel o charakterystycznej konstrukcji z czterema głowicami nosi oznaczenie 425 OHV i możemy go odszukać również pod maskami samochodów takich marek, jak Alfa Romeo, Chrysler, Ford, GAZ, Opel, Rover, Land Rover i UAZ. To wybór dla tych, którzy lubią, gdy wskazówka poziomu paliwa opada powoli.
Czytaj dalej Jeep Cherokee XJ 1995 – 34999 PLN – Końskie

Jeep Wrangler YJ 1994 – SPRZEDANY

Jeep Wrangler ukazał się na rynku w 1986 roku. Miał duży prześwit, prostą stylistykę i rozpoznawalny styl. Oznaczony symbolem wewnętrznym YJ, będąc ewolucją modelu CJ-7. Tak samo jak poprzednik oparty był na ramie, miał identyczny rozstaw osi i obie sztywne osie zawieszone na resorach piórowych. Nowością były prostokątne reflektory i wnętrze zapożyczone z modelu Cherokee. Wrangler miał też szerszy rozstaw kół, nieco mniejszy prześwit, zapewniał większy komfort i lepsze prowadzenie. Niezmiennie wyróżniał się doskonałymi własnościami w terenie, co było wizytówką firmy i bazowało na doświadczeniu zdobywanym od czasów Willisów MB i drugiej wojny światowej. Pierwszy Wrangler powstawał w latach 1986-95, a ten egzemplarz zarejestrowany został wyjątkowo późno, bo w 1997 roku. W czarnym kolorze, z czarnym wnętrzem i na czarnych felgach, przełamany został jedynie czerwienią pokrowców foteli. Wygląda świetnie, a w ostatnim czasie używany był jedynie do podboju miejskiej dżungli.
Czytaj dalej Jeep Wrangler YJ 1994 – SPRZEDANY

Jeep Grand Cherokee ZG 1998 – 59000 PLN – Warszawa

Jeep Grand Cherokee to następca legendarnego Wagoneera, samochodu oferowanego w latach 1963-1991. Zaprezentowany na salonie w Detroit w 1992 roku, był większy i bardziej luksusowy od modelu Cherokee. Od tego ostatniego na szosie spisywał się zdecydowanie lepiej, dzięki zastosowaniu sprężyn śrubowych zamiast resorów. Można go nazwać prekursorem aktualnej wyższej klasy SUVów, choć tak naprawdę offroadowymi możliwościami nie ustępował prawdziwym samochodom terenowym. Z drugiej strony, szczególnie w prezentowanej, najbogatszej wersji wyposażenia Limited, jego wyposażenie było na poziomie godnym limuzyny. Auto do wszystkiego? Jeżeli lubisz zjeżdżać z utwardzonej drogi, zdecydowanie tak. Ta bardzo udana konstrukcja najwięcej przyjemności zapewni z jedną z trzech oferowanych jednostek V8. Tutaj pod maską pracuje poliftowe 5,2 l o mocy 225 KM. Stan samochodu? Wyśmienity, bez korozji, z minimalnym przebiegiem. Tak wygląda aktualnie jeden egzemplarz na tysiąc, co niestety musi mieć swoje odzwierciedlenie w cenie.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee ZG 1998 – 59000 PLN – Warszawa

Jeep Cherokee XJ 1991 – 47500 PLN – Bydgoszcz

Jeep Cherokee XJ rodził się na deskach kreślarskich AMC i Renault już od 1978 roku. Zadebiutował w 1984 roku i był pierwszym od nowa zaprojektowanym samochodem marki od 1963 roku. Nowością w klasie aut terenowych było wówczas zastosowanie zintegrowanego nadwozia i ramy, co pozwoliło zaoszczędzić na masie i pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Co niezwykle istotne, dzięki temu znacznie poprawiono zachowanie auta na szosie. To był przełomowy model i znak ewolucji, która później przerodziła się w klasę dzisiejszych SUV’ów. Uniwersalny, trwały i doskonały zarówno na szosie, jak i w terenie (jego prześwit to bagatela – 21 centymetrów!), pokochany został na całym świecie. Do 2001 roku wyprodukowano ich niemal 3 miliony, a swoich fanów model ma do dziś. Egzemplarz z ogłoszenia to bardzo fajnie zachowany model z rynku szwajcarskiego, który przeszedł w ostatnich latach szeroko zakrojone prace renowacyjne. Pod jego maską pracuje znana i lubiana 4-litrowa, 6-cylindrowa jednostka, będąca nowością na rok 1991. Samochód ma świetne zestawienie kolorystyczne i został doposażony w system audio niezłej klasy i zasilanie LPG, pozwalające zmniejszyć koszty eksploatacji.
Czytaj dalej Jeep Cherokee XJ 1991 – 47500 PLN – Bydgoszcz

Jeep Grand Cherokee ZG 1999 – SPRZEDANY

Jeep Grand Cherokee jest uniwersalny i świetnie wyposażony. Łączy świat luksusu i komfortowej podróży w warunkach autostradowych z możliwością dotarcia w nawet najbardziej odległe ostępy. Z jednej strony ma potężny silnik V8, automatyczną skrzynię biegów i stały napęd na 4 koła z możliwością blokady dyferencjału, a z drugiej skórzaną tapicerkę i kierownicę, podgrzewane fotele, tempomat, klimatyzację, system audio z sześcioma głośnikami. Zawsze był w dobrym tonie, a dziś największy problem sprawia jedynie spotkanie modelu pierwszej generacji w stanie takim, w jakim zachwycały one w latach 90-tych. Ten egzemplarz przez 20 lat zachował się na szwajcarskiej prowincji w stanie lepszym, niż ktokolwiek mógłby dziś oczekiwać. Ma jedynie 77 tysięcy kilometrów przebiegu, świetny lakier i piękne wnętrze, a na jego podwoziu nie odnajdziemy korozji. Super sprawa.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee ZG 1999 – SPRZEDANY

Jeep CJ-7 1985 – SPRZEDANY

CJ jest serią małych, otwartych pojazdów terenowych i kompaktowych pick-upów, które Jeep produkował od 1945 do 1986 roku. CJ to skrót od „civilian Jeep”, co dobrze oddaje ich zastosowanie. CJ-7 natomiast to wbrew nazwie już 10. generacja kultowego pojazdu terenowego, której produkcja zaczęła się w 1976 roku i trwała 11 lat. Jeep CJ-7 wystawiony na sprzedaż pochodzi z końca produkcji, z 1985 roku. Zachowany w świetnej kondycji przeszedł klika modyfikacji usprawniających jego możliwości terenowe. Właściciel dodając mu wigoru zmienił jednostkę napędową na 4-litrowe R6 o mocy 193 KM, pochodzące z Jeepa Grand Cherokee. Wzmocnieniu uległ również układ napędowy dzięki mostom od Nissana Patrola. Dodatkowo Jeep otrzymał wyciągarkę Come Up. Tak przygotowany pojazd może służyć dzielnie nowemu właścicielowi nawet w ciężkich, off-roadowych przygodach.
Czytaj dalej Jeep CJ-7 1985 – SPRZEDANY

Jeep Wagoneer 1966 – 59900 PLN – Ożarów Mazowiecki

Jeep Wagoneer znajdował się w ofercie od 1963 roku. Był piękny, bogato wyposażony i… drogi, co nigdy nie powstrzymywało klientów przed zakupem. W czasach, gdy podwyższone samochody z napędem 4×4 ukierunkowane były wyłącznie na ciężką pracę, tu nabywca otrzymywał dodatkowo również ładnie wykończone wnętrze i świadomość, że auto użytkowe nie musi być spartańskie. Model w produkcji znajdował się aż do 1991 roku, przez długie 28 lat. Po latach, jako klasyk, ten wóz wciąż może spełniać zadania, którym nie podołają inni. Mieszkając z dala od utartych szlaków, w dobrym tonie pozostaje wybranie się nim na dowolne spotkanie czy wydarzenie. Choćbyśmy mieli zaparkować pod operą, wszędzie dopadną nas ciekawskie i pełne podziwu spojrzenia. Póki co, jest to projekt w trakcie remontu, do ukończenia.
Czytaj dalej Jeep Wagoneer 1966 – 59900 PLN – Ożarów Mazowiecki

Jeep Grand Cherokee 5.9 1998 – 35500 PLN – Warszawa

Jeep Grand Cherokee to amerykańska terenowa legenda i godny następca Grand Wagoneera. Projektantami Jeepa Grand Cherokee dla American Motors Corporation byli Larry Shinoda, Alain Clenet oraz Giorgetto Giugiaro, którzy za zadanie mieli stworzyć następcę Jeepa Cherokee XJ. Grand Cherokee zadebiutował w 1992 roku na salonie samochodowym w Detroit jako pierwszy Jeep tworzony po połączeniu z Chryslerem. Rocznik 1993 zagościł na światowych rynkach, przy czym europejskie egzemplarze modelu produkowane były w austriackiej fabryce Magna Steyr. Pod koniec produkcji pierwszej serii w 1997 roku, Grand w wersji Limited otrzymał potężny silnik V8 o mocy 245 KM i pojemności 5,9 litra, i to właśnie ta odmiana uhonorowana została wyróżnieniem „4×4 of the Year” przez magazyn Petersen’s 4-Wheel & Off-Road. W ogłoszeniu mamy do czynienia właśnie z takim, 20-letnim, bogato wyposażonym Amerykanem w europejskiej specyfikacji. Jeep doposażony w hak holowniczy i zdolny pociągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony, posiada dalekosiężne halogeny Hella 210 i amortyzatory Ironman 4×4. Może być idealnym kompanem do zwiedzania terenów poza utartym szlakiem, a skórzana tapicerka, klimatyzacja, podgrzewane siedzenia i automatyczna skrzynia biegów zapewnią komfort podróżowania normalnymi drogami.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee 5.9 1998 – 35500 PLN – Warszawa

Jeep Cherokee XJ 1997 – SPRZEDANY

Jeep Cherokee generacji XJ rodził się na deskach kreślarskich AMC i Renault już od 1978 roku. Zadebiutował w 1984 roku i co ciekawe, był pierwszym całkowicie od nowa zaprojektowanym samochodem marki od 1963 roku i modelu SJ Wagoneer. Nowością w klasie aut terenowych było wówczas zastosowanie zintegrowanego nadwozia i ramy, co pozwoliło zaoszczędzić na masie i pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Co niezwykle istotne, dzięki temu znacznie poprawiono zachowanie auta na szosie. To był przełomowy model i znak ewolucji, która później przerodziła się w klasę dzisiejszych SUV’ów. Uniwersalny, trwały i doskonały zarówno na szosie, jak i w terenie, pokochany został na całym świecie. Do 2001 roku wyprodukowano ich niemal 3 miliony, a swoich fanów model ma do dziś. Egzemplarz z ogłoszenia to bardzo fajnie zachowany model po liftingu, który miał miejsce w 1997 roku. Pod jego maską pracuje znana i lubiana jednostka R6, która przez skrzynię automatyczną napędza obie osie pojazdu. Jest to wersja wyposażeniowa Limited, wyróżniająca się m.in. listwami lakierowanymi w kolor karoserii, klimatyzacją, skórzaną tapicerką i elektrycznie sterowanymi fotelami.
Czytaj dalej Jeep Cherokee XJ 1997 – SPRZEDANY

Jeep Grand Cherokee Orvis Edition 1995 – SPRZEDANY

Orvis to amerykańska firma będąca legendą wśród miłośników wędkarstwa muchowego, produkująca również sprzęt myśliwski. Jej współpraca z najsłynniejszym producentem samochodów terenowych przyniosła w latach 90-tych piękny owoc współpracy. Jeep Grand Cherokee Orvis Edition był pozycjonowany na szczycie wszystkich wersji wyposażenia, był najdroższy i wyprodukowano go jedynie w limitowanej ilości. Wyróżniał się kolorem Moss Green ze złotymi akcentami oraz dwukolorową, skórzaną tapicerką. Standardem był tu silnik 5,2 l Magnum V8, budzący szacunek swoim brzmieniem i osiągami. Co może być szczególnie zaskakujące, tak bogata wersja zamówiona została w połowie lat 90-tych w polskim salonie. Samochód prezentuje się wyśmienicie, co jest zasługą między innymi jego znikomego przebiegu, wynoszącego dziś zaledwie 88200 km.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee Orvis Edition 1995 – SPRZEDANY