Archiwum kategorii: Jeep

Jeep Grand Cherokee Orvis Edition 1997 – 75500 PLN – Kraków

Jeep Grand Cherokee to protoplasta dzisiejszych SUV-ów, który nie boi się wyjazdu w prawdziwy teren. Tutaj w ekskluzywnej wersji wyprodukowanej przy współpracy z firmą Orvis, zajmującą się sprzedażą sprzętu wędkarskiego, myśliwskiego i produktów outdoorowych. Orvis Edition charakteryzuje się wnętrzem w niestandardowym kolorze, z dwukolorową tapicerką, niestandardowym kolorem lakieru Moss Green i akcentami w postaci piaskowo-czerwonych pasków na karoserii, zawieszeniem Up-Country (lift 2 cale) oraz logo Orvis zaakcentowanymi w różnych częściach pojazdu. Orvis Edition produkowany był jedynie przez trzy lata (1995-1997) i tak jak standardowe modele przeszedł lift w 1996 roku. Z tym silnikiem i w tej wersji kolorystycznej wyprodukowano ich przez dwa lata produkcji jedynie 4583 sztuki. Wersja ’97 różni się od wersji ’96 kolorem deski rozdzielczej. W starszym roczniku była ona czarna, w 1997 została dopasowana do wnętrza. W tej wersji i roczniku powstało jedynie 2067 sztuk.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee Orvis Edition 1997 – 75500 PLN – Kraków

Jeep Cherokee XJ 1995 – 34999 PLN – Końskie

Jeep Cherokee XJ rodził się na deskach kreślarskich AMC i Renault już od 1978 roku. Zadebiutował w 1984 roku i był pierwszym od nowa zaprojektowanym samochodem marki od 1963 roku. Nowością w klasie aut terenowych było wówczas zastosowanie zintegrowanego nadwozia i ramy, co pozwoliło zaoszczędzić na masie i pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Co niezwykle istotne, dzięki temu znacznie poprawiono zachowanie auta na szosie. To był przełomowy model i znak ewolucji, która później przerodziła się w klasę dzisiejszych SUV’ów. Uniwersalny, trwały i doskonały zarówno na szosie, jak i w terenie (jego prześwit to bagatela – 21 centymetrów!), pokochany został na całym świecie. Do 2001 roku wyprodukowano ich niemal 3 miliony, a swoich fanów model ma do dziś. Egzemplarz z ogłoszenia to owoc współpracy z włoską firmą VM Motori. Jego silnik 2.5 Turbodiesel o charakterystycznej konstrukcji z czterema głowicami nosi oznaczenie 425 OHV i możemy go odszukać również pod maskami samochodów takich marek, jak Alfa Romeo, Chrysler, Ford, GAZ, Opel, Rover, Land Rover i UAZ. To wybór dla tych, którzy lubią, gdy wskazówka poziomu paliwa opada powoli.
Czytaj dalej Jeep Cherokee XJ 1995 – 34999 PLN – Końskie

Jeep Grand Cherokee ZG 1998 – 59000 PLN – Warszawa

Jeep Grand Cherokee to następca legendarnego Wagoneera, samochodu oferowanego w latach 1963-1991. Zaprezentowany na salonie w Detroit w 1992 roku, był większy i bardziej luksusowy od modelu Cherokee. Od tego ostatniego na szosie spisywał się zdecydowanie lepiej, dzięki zastosowaniu sprężyn śrubowych zamiast resorów. Można go nazwać prekursorem aktualnej wyższej klasy SUVów, choć tak naprawdę offroadowymi możliwościami nie ustępował prawdziwym samochodom terenowym. Z drugiej strony, szczególnie w prezentowanej, najbogatszej wersji wyposażenia Limited, jego wyposażenie było na poziomie godnym limuzyny. Auto do wszystkiego? Jeżeli lubisz zjeżdżać z utwardzonej drogi, zdecydowanie tak. Ta bardzo udana konstrukcja najwięcej przyjemności zapewni z jedną z trzech oferowanych jednostek V8. Tutaj pod maską pracuje poliftowe 5,2 l o mocy 225 KM. Stan samochodu? Wyśmienity, bez korozji, z minimalnym przebiegiem. Tak wygląda aktualnie jeden egzemplarz na tysiąc, co niestety musi mieć swoje odzwierciedlenie w cenie.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee ZG 1998 – 59000 PLN – Warszawa

Jeep Cherokee XJ 1991 – 47500 PLN – Bydgoszcz

Jeep Cherokee XJ rodził się na deskach kreślarskich AMC i Renault już od 1978 roku. Zadebiutował w 1984 roku i był pierwszym od nowa zaprojektowanym samochodem marki od 1963 roku. Nowością w klasie aut terenowych było wówczas zastosowanie zintegrowanego nadwozia i ramy, co pozwoliło zaoszczędzić na masie i pozwoliło na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu. Co niezwykle istotne, dzięki temu znacznie poprawiono zachowanie auta na szosie. To był przełomowy model i znak ewolucji, która później przerodziła się w klasę dzisiejszych SUV’ów. Uniwersalny, trwały i doskonały zarówno na szosie, jak i w terenie (jego prześwit to bagatela – 21 centymetrów!), pokochany został na całym świecie. Do 2001 roku wyprodukowano ich niemal 3 miliony, a swoich fanów model ma do dziś. Egzemplarz z ogłoszenia to bardzo fajnie zachowany model z rynku szwajcarskiego, który przeszedł w ostatnich latach szeroko zakrojone prace renowacyjne. Pod jego maską pracuje znana i lubiana 4-litrowa, 6-cylindrowa jednostka, będąca nowością na rok 1991. Samochód ma świetne zestawienie kolorystyczne i został doposażony w system audio niezłej klasy i zasilanie LPG, pozwalające zmniejszyć koszty eksploatacji.
Czytaj dalej Jeep Cherokee XJ 1991 – 47500 PLN – Bydgoszcz

Jeep Grand Cherokee ZG 1999 – SPRZEDANY

Jeep Grand Cherokee jest uniwersalny i świetnie wyposażony. Łączy świat luksusu i komfortowej podróży w warunkach autostradowych z możliwością dotarcia w nawet najbardziej odległe ostępy. Z jednej strony ma potężny silnik V8, automatyczną skrzynię biegów i stały napęd na 4 koła z możliwością blokady dyferencjału, a z drugiej skórzaną tapicerkę i kierownicę, podgrzewane fotele, tempomat, klimatyzację, system audio z sześcioma głośnikami. Zawsze był w dobrym tonie, a dziś największy problem sprawia jedynie spotkanie modelu pierwszej generacji w stanie takim, w jakim zachwycały one w latach 90-tych. Ten egzemplarz przez 20 lat zachował się na szwajcarskiej prowincji w stanie lepszym, niż ktokolwiek mógłby dziś oczekiwać. Ma jedynie 77 tysięcy kilometrów przebiegu, świetny lakier i piękne wnętrze, a na jego podwoziu nie odnajdziemy korozji. Super sprawa.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee ZG 1999 – SPRZEDANY

Jeep Grand Cherokee 5.9 1998 – 35500 PLN – Warszawa

Jeep Grand Cherokee to amerykańska terenowa legenda i godny następca Grand Wagoneera. Projektantami Jeepa Grand Cherokee dla American Motors Corporation byli Larry Shinoda, Alain Clenet oraz Giorgetto Giugiaro, którzy za zadanie mieli stworzyć następcę Jeepa Cherokee XJ. Grand Cherokee zadebiutował w 1992 roku na salonie samochodowym w Detroit jako pierwszy Jeep tworzony po połączeniu z Chryslerem. Rocznik 1993 zagościł na światowych rynkach, przy czym europejskie egzemplarze modelu produkowane były w austriackiej fabryce Magna Steyr. Pod koniec produkcji pierwszej serii w 1997 roku, Grand w wersji Limited otrzymał potężny silnik V8 o mocy 245 KM i pojemności 5,9 litra, i to właśnie ta odmiana uhonorowana została wyróżnieniem „4×4 of the Year” przez magazyn Petersen’s 4-Wheel & Off-Road. W ogłoszeniu mamy do czynienia właśnie z takim, 20-letnim, bogato wyposażonym Amerykanem w europejskiej specyfikacji. Jeep doposażony w hak holowniczy i zdolny pociągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony, posiada dalekosiężne halogeny Hella 210 i amortyzatory Ironman 4×4. Może być idealnym kompanem do zwiedzania terenów poza utartym szlakiem, a skórzana tapicerka, klimatyzacja, podgrzewane siedzenia i automatyczna skrzynia biegów zapewnią komfort podróżowania normalnymi drogami.
Czytaj dalej Jeep Grand Cherokee 5.9 1998 – 35500 PLN – Warszawa