Alpha

Alpha Mercedes 500 SL Junior – 48400 PLN – Raszyn

Sobiesław Zasada w 1977 roku założył w Krakowie firmę polonijną Alpha, przedsiębiorstwo, które dzisiaj działa jako Alpha Technology. Firma rozpoczyna swoją działalność od produkcji zamków błyskawicznych i wraz z rozwojem wprowadza przetwórstwo tworzyw sztucznych, a nawet laserową obróbkę i numeryczne gięcie blach, galwanizację oraz spawanie metali. Współpraca Zasady z Porsche AG i Mercedes-Benz oraz możliwości produkcyjne firmy, zaowocowały pomysłem stworzenia w zakładach Alpha samochodów spalinowych dla dzieci. W ofercie znalazły się oczywiście Mercedes i Porsche, ale także BMW, Jeep czy Jaguar. W latach 90-tych i dwutysięcznych powstało około 2 tysięcy egzemplarzy samochodów spalinowych dla dzieci. Niestety ich wygórowana cena spowodowała, że głównym rynkiem zbytu było USA i kraje bliskiego wschodu. Dziś mamy okazję zaprezentować pięknego Mercedesa SL, wyposażonego w manualną skrzynię biegów, sprzęgło, hamulec, gaz, resorowane zawieszenie, oświetlenie a nawet klakson! Ten niesamowity junior może być nie tylko wspaniałym wstępem w świat motoryzacji dla nowego pokolenia, ale także ciekawym okazem kolekcjonerskim.
Czytaj dalej Alpha Mercedes 500 SL Junior – 48400 PLN – Raszyn

Alpha Porsche 936 Junior 1984 – 135000 PLN – Wrocław

Rozpalanie pasji do motoryzacji w sercach i umysłach pociech w każdym kraju wygląda inaczej i zależy od budżetu. Porsche 936 Spyder to 3-krotny zwycięzca Le Mans, jeden z najbardziej utytułowanych samochodów sportowych na świecie. W barwach zapachu Jules od Christiana Diora ten samochód osiągał sukces w 1981 roku, kiedy za kierownicą zasiadali Jackie Ickx i Derek Bell. Nic dziwnego więc, że i za niego zabrała się firma Alpha, założona przez Sobiesława Zasadę w 1977 roku. Współpraca Zasady z Porsche AG i Mercedes-Benz oraz możliwości produkcyjne firmy zaowocowały pomysłem stworzenia w zakładach Alpha samochodów spalinowych dla dzieci. Głównym rynkiem zbytu było USA i kraje Bliskiego Wschodu. Na Giełdzie Klasyków prezentowaliśmy już kilkukrotnie Mercedasa SL czy Porsche 911 od Zasady, ale po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć kultowe Porsche 936 w wersji Junior. Wyprodukowano ich około 180 sztuk, a ceny osiągane przez nieliczne pojawiające się na rynku egzemplarze rosną z roku na rok. Oczywiście tak jak i inne pojazdy od Alphy, tak i ten wyposażony jest w silnik spalinowy, manualną skrzynię biegów, oświetlenie, hamulec ręczny… posiada wszystko, czego może zapragnąć młody adept wyścigów, a dodatkowo z pewnością jest już pojazdem kolekcjonerskim.
Czytaj dalej Alpha Porsche 936 Junior 1984 – 135000 PLN – Wrocław

Alpha Jaguar E-Type Junior – SPRZEDANY

Sobiesław Zasada w 1977 roku założył w Krakowie firmę polonijną Alpha, przedsiębiorstwo, które dzisiaj działa jako Alpha Technology. Polska firma najbardziej znana była z produkcji zamków błyskawicznych, jednak w latach 80-tych i 90-tych była eksporterem niezwykłych miniatur prawdziwych samochodów, wyposażonych w spalinowe silniki. W ofercie znalazły się oczywiście Mercedes i Porsche, ale także BMW, Jeep czy Jaguar. Wyposażone były w skrzynię biegów, oświetlenie, kierownicę, hamulce i silniki spalinowe. Obecny dyrektor firmy zdradził nam, że wszystkich modeli powstało około 2000 sztuk, a dziś jeden z nich trafił na sprzedaż. Poprzednio prezentowane na naszym portalu Porsche 911, Mercedes SL, BMW E30 Cabrio oraz E-Type już znalazły swoich właścicieli, zapewne ten także szybko zostanie szybko sprzedany.
Czytaj dalej Alpha Jaguar E-Type Junior – SPRZEDANY

Alpha Mercedes SL – SPRZEDANA

Sobiesław Zasada w 1977 roku założył w Krakowie firmę polonijną Alpha, przedsiębiorstwo, które dzisiaj działa jako Alpha Technology. Firma rozpoczyna swoją działalność od produkcji zamków błyskawicznych i wraz z rozwojem wprowadza przetwórstwo tworzyw sztucznych, a nawet laserową obróbkę i numeryczne gięcie blach, galwanizację oraz spawanie metali. Współpraca Zasady z Porsche AG i Mercedes-Benz oraz możliwości produkcyjne firmy, zaowocowały pomysłem stworzenia w zakładach Alpha samochodów spalinowych dla dzieci. W ofercie znalazły się oczywiście Mercedes i Porsche, ale także BMW, Jeep czy Jaguar. W latach 80., 90., i dwutysięcznych powstało około 2 tysięcy egzemplarzy samochodów spalinowych dla dzieci. Niestety ich wygórowana cena spowodowała, że głównym rynkiem zbytu było USA i kraje bliskiego wschodu. Dziś mamy okazję zaprezentować pięknego Mercedesa SL, wyposażonego w manualną skrzynię biegów, sprzęgło, hamulec, gaz, resorowane zawieszenie, oświetlenie a nawet klakson! Ten niesamowity junior może być nie tylko wspaniałym wstępem w świat motoryzacji dla nowego pokolenia, ale także ciekawym okazem kolekcjonerskim.
Czytaj dalej Alpha Mercedes SL – SPRZEDANA