Kino Samochodowe Retro Motor Show

Giełda Klasyków zaprasza na Kino Samochodowe organizowane przez Retro Motor Show już w piątek, 13 lipca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 🙂 O godzinie 21:30 rozpocznie się projekcja filmu „Bonnie i Clyde”, prawdziwego klasyka kina z miłością, akcją i przygodą w tle. Zapraszamy więc wszystkich wraz z ukochanymi klasykami, abyśmy mogli razem spędzić ten wieczór w miłym towarzystwie i przy dobrym filmie.

Kino samochodowe, które swój rozkwit datuje na lata 50 i 60-te ubiegłego stulecia, szczególnie popularne było USA. Pomysł ten opatentował Richard Hollingshead w 1933 roku, a pierwsze kina pod chmurką startowały z początkiem dwudziestego wieku.
W Polsce nowy trend na kino samochodowe zapoczątkował Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk, ale dopiero w roku 1994. Kino to mieściło się na warszawskim osiedlu Żerań i kiedy zapowiedziano projekcję Gliniarza z Beverly Hills III, przyjechało tylu widzów, że oczekujące na wjazd samochody kompletnie zablokowały ulice dojazdowe. Co ciekawe, prawdziwym hitem kina samochodowe stały się również w Chinach, szczególnie na prowincjach gdzie było zdecydowanie łatwiej o miejsce na ich rozstawienie, a ludność nie miała na co dzień dostępu do kinematografii.

Dzisiaj przy całej nowoczesnej technice, kinach 3, 4 i 5D, kina samochodowe, które należały do bardziej analogowej ery, zostały zepchnięte na dalszy plan i zapomniane. Tym bardziej cieszy nas fakt, że przy okazji imprez z samochodami klasycznymi w tle, przywoływane są do życia.

Oglądaliście już film z fotela swojego samochodu?

13 lipca prawdziwa historia najsłynniejszych gangsterów Ameryki odżyje na wielkim ekranie. Zapraszamy Was na pierwsze w historii Międzynarodowych Targów Poznańskich kino samochodowe. To niepowtarzalna okazja, by poczuć prawdziwy klimat kina retro. Głodni stąd nie wyjedziecie — czekać na Was będzie strefa gastronomii. Jedyne, co musicie ze sobą zabrać to dobry humor i wygodne auto (niekoniecznie klasyczne). 🙂

Film „Bonnie i Clyde” to klasyka światowego kina, w której miłość, przemoc i przygoda przeplatają się w każdej sekundzie trwania filmu. Musicie być z nami!

➡ Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie
➡ Wjazd od godziny 21:00, od ul. Bukowskiej
➡ Wstęp bezpłatny
➡ Ilość miejsc ograniczona!

Pomysłodawcą projektu jest organizator targów pojazdów zabytkowych Retro Motor Show, a patronem wydarzenia Giełda Klasyków.

Link: https://www.facebook.com/events/1177913929017155/