Lexus

Lexus IS-F 2008 – 199800 PLN – Poznań

Lexus od początką był marką ukierunkowaną na prestiż i luksus, ale przyszedł czas, że Japończycy zapragnęli zaznaczyć swoje miejsce również w segmencie aut sportowych. Lexus IS-F debiutował w roku 2007, będąc absolutnie hard core’ową wersją najmniejszego sedana w ofercie marki. Zaaplikowano mu 423-konną jednostkę V8, usztywniono zawieszenie, wzmocniono hamulce, poszerzono nadkola, by zmieścić szersze opony. Karoseria otrzymała szereg agresywnie wystylizowanych elementów, z charakterystycznym kształtem złączonych ze sobą końcówek wydechu. W rezultacie stworzono solidnego konkurenta dla BMW M3 i Mercedesa C 63 AMG o własnym, indywidualnym stylu i charakterze.
Czytaj dalej Lexus IS-F 2008 – 199800 PLN – Poznań

Lexus LS 430 2004 – 99900 PLN – Obrowiec

Lexus LS 430 to przedstawiciel trzeciej generacji luksusowego japońskiego modelu, oferowany w latach 2000-2006. Dopracowany w każdym szczególe i niezwykle trwały, świetne wrażenie robi nawet po dwóch dekadach. Co niezwykle ważne, jego eksploatacja to statystycznie niższy koszt niż jakiegokolwiek innego auta tej klasy z tego okresu. Koszt zakupu? Nawet w przypadku fantastycznie utrzymanego modelu będzie niższy, niż nowego samochodu klasy średniej. Japończycy wykonali doskonałą robotę, auto praktycznie nie ma słabych punktów. Wyposażenie jest kompletne, jakość wykonania i materiały wykończeniowe pierwszorzędne, przyspieszenie wspaniałe, a kultura pracy jednostki V8 DOHC – wprost bajeczna. Ten egzemplarz pochodzi z USA, gdzie miał jednego właściciela i dwie drobne szkody. Prezentuje się pięknie.
Czytaj dalej Lexus LS 430 2004 – 99900 PLN – Obrowiec

Lexus LS 430 2004 – SPRZEDANY

Lexus LS 430 to przedstawiciel trzeciej generacji luksusowego japońskiego modelu, oferowany w latach 2000-2006. Dopracowany w każdym szczególe i niezwykle trwały, świetne wrażenie robi nawet po dwóch dekadach. Co niezwykle ważne, jego eksploatacja to statystycznie niższy koszt niż jakiegokolwiek innego auta tej klasy z tego okresu. Koszt zakupu? Nawet w przypadku fantastycznie utrzymanego modelu będzie niższy, niż nowego samochodu klasy średniej. Japończycy wykonali doskonałą robotę, auto praktycznie nie ma słabych punktów. Wyposażenie jest kompletne, jakość wykonania i materiały wykończeniowe pierwszorzędne, przyspieszenie wspaniałe, a kultura pracy jednostki V8 DOHC – wprost bajeczna. Ten egzemplarz pochodzi z USA, ale niemal od nowości eksploatowany był na Lazurowym Wybrzeżu. Jest pięknie utrzymany. Kto kupi – może z miejsca poczuć się prezesem.
Czytaj dalej Lexus LS 430 2004 – SPRZEDANY

Lexus LS400 1993 – 84000 PLN – Warszawa

Lexus LS400 na rynku pojawił się w 1989 roku, na zawsze odmieniając układ sił w branży. Montowano w nim tylko jeden silnik, ale za to jaki! 1UZ-FE debiutował wraz z samochodem, miał 4 litry pojemności, 8 cylindrów w układzie widlastym, 32 zawory. To silnik mocny, niezawodny, o fantastycznej kulturze pracy, a jednocześnie ekonomiczny. W reklamie z 1989 roku na masce Lexusa ułożono piramidę z kieliszków, a wibracje mimo rozpędzenia silnika do maksymalnej prędkości obrotowej były tak znikome, że nic z maski mu spadło. Ówczesny prezes Mercedesa, Werner Niefer, stwierdził, że bardziej boi się konkurencji ze strony Lexusa, niż BMW z silnikami V12. Czas pokazał, że obawy były słuszne, i nawet po 3 dekadach LS400 to samochód, który doskonałością projektu i wykonania wciąż imponuje. Nasz egzemplarz ma jedynie 126 tysięcy kilometrów przebiegu. Dokładnie jest to wersja UCF10 II produkowana w okresie 1992-1994. Pojazd otrzymał większe hamulce tarczowe, koła i opony, a także wprowadzono regulacje w zawieszeniu i wspomaganiu kierownicy, aby poprawić prowadzenie.
Czytaj dalej Lexus LS400 1993 – 84000 PLN – Warszawa

Lexus GS430 2002 – 54500 PLN – Olsztyn

Lexus GS 430 to samochód stworzony do sprawiania przyjemności kierowcy. Świetnie wyciszony, komfortowy, dopracowany tak jak rzadko który japoński samochód. Stanowi kwintesencję dalekowschodniej motoryzacji z jej najlepszego okresu. Klasa E Mercedesa i numer 5 od BMW nie mają nic, czym mogłyby zaimponować Lexowi. W wersji z silnikiem V8 mocy jest zawsze pod dostatkiem, a zużycie paliwa wręcz przyjemnie może zaskoczyć. Ten egzemplarz ma niski przebieg i według zapewnień sprzedającego jest w oryginalnym i zarazem wzorowym stanie. Poczynione przy nim prace powinny zapewnić bezproblemową jazdę. Dobry kandydat do trzymania pod kocem lub na bezawaryjne auto na co dzień z duszą i klasą.
Czytaj dalej Lexus GS430 2002 – 54500 PLN – Olsztyn