Puchar Youngtimer Party

Puchar Youngtimer Party to impreza dla właścicieli old- i youngtimerów, którzy mają ochotę sprawdzić siebie i swoje samochody oraz porywalizować w bezpiecznych warunkach Toru Poznań. Organizatorem zmagań jest Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski. Zazwyczaj impreza to cykl spotkań, które każdego roku przyciągają do Poznania fanów klasyków i jazdy na czas. W tym roku doczekaliśmy się tylko jednego spotkania, ale za to w rywalizacji uczestniczyło ponad 60 samochodów, a w towarzyszącym spotkaniu i paradzie klasyków – ponad setka aut. My także postanowiliśmy spróbować swoich sił i zabraliśmy na tor dwie Alfy Romeo z naszej stajni.

W nazwie imprezy znajduje się słowo „party” i to jest istotne 😉 Równie chętnie, jak samochody przygotowane do sportowej rywalizacji, widziane są Poznaniu auta oryginalne, często pochowane głęboko w garażach, których właściciele preferują spokojniejszą jazdę. To właśnie dla tych drugich organizatorzy starają się proponować bardziej turystyczną formę imprezy w postaci rajdów, parady po nitce toru czy spotkania klasyków. Natomiast absolutnie najważniejszym celem jest zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy, niezależnie od osiąganych wyników czy sposobu uczestnictwa w Youngtimer Party.

Na spotkanie zabraliśmy dwie Alfy z naszej stajni. O ile Spider w spokojny sposób spacerował podczas parady po głównej nitce toru, to z GTV postanowiliśmy wycisnąć ostatnie soki, rywalizując na czas. Biorąc pod uwagę pojemność silnika, rocznik i pełen stopień zgodności ze specyfikacją fabryczną, nasza Alfa Romeo GTV zakwalifikowana została do klasy Youngtimer 2000. Badanie Kontrolne z profesjonalnym pomiarem głośności przeszliśmy podobnie, jak każdy każdy uczestnik.

Wraz z nami startowały w klasie prawie same BMW… i jedno Renault. Ale w innych klasach nie zabrakło Hondy, Toyoty, Mercedesa, Rovera, Saaba, Subaru czy nawet Chevroleta Corvette, a bodaj najliczniejszą grupę stanowiły klasyczne Mini. Było miło, kolorowo, pogoda dopisała wręcz konkursowo, a jazda po nitce toru Alfą Romeo Spider podczas parady klasyków była wymarzonym zwieńczeniem dnia. Tak samo zresztą jak puchar dla naszej GTV! Srebrna strzała poradziła sobie konkursowo z trasą i szykanami, dowożąc nas na 3 miejsce w klasie 🙂 a uwierzcie nam, że nie było to takie proste 😉

Przy okazji Youngtimer Party zaproszeni zostali także właściciele klasyków, old- i youngimerów, którzy mieli okazję spotkać się na depot toru i przejechać w paradzie po Torze Poznań. Kryteria przyjmowania zgłoszeń były takie same jak w przypadku imprezy, w której uczestniczyć mogą pojazdy, których modele produkowane były przed 2000 rokiem. Udział w spotkaniu był bezpłatny.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Youngtimer Party, zapraszamy na stronę www: http://www.youngtimerparty.pl/ oraz na Facebooka: https://www.facebook.com/youngtimerparty.

Kredyt na klasyka