Giełda Klasyków na Forza Italia 2018

Pałac Alexandrinum w podwarszawskich Krubkach-Górkach już 15. września tego roku gościł będzie uczestników Ogólnopolskiego spotkania miłośników motoryzacji i kultury włoskiej – Forza Italia 2018. Giełda Klasyków po raz pierwszy została Patronem Medialnym tego największego w Polsce zlotu włoskich samochodów. Piękne Włoszki gotowe do zakupu będziecie mogli zobaczyć na żywo na naszym stoisku.

Zlot Forza Italia organizowany jest już po raz siódmy przez klub ForzaItalia.pl, a wśród przygotowywanych atrakcji są m.in. rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, konkurs elegancji, jazdy próbne najnowszymi modelami Grupy Fiata, wykłady oraz stoiska kulinarne.

W tym roku po raz pierwszy zagości także oficjalne stoisko Giełdy Klasyków, na którym każdy z wystawionych samochodów poszukiwać będzie nowego właściciela 🙂 Jeżeli i Ty posiadasz Włoszczyznę, z którą postanowiłeś się rozstać, zapraszamy do kontaktu na adres email: info@gieldaklasykow.pl, w temacie wiadomości wpisując Forzaitalia 2018.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia małej relacji zdjęciowej z ubiegłego roku oraz do przeczytania zapowiedzi wspaniałej, tegorocznej edycji:

„Tegoroczny piknik dla miłośników włoskich maszyn i włoskiego stylu życia jest dla nas o tyle szczególny, że zbiega się z dziesięcioleciem działalności naszego klubu. Spodziewamy się więc rekordowej frekwencji. W zeszłym roku, pomimo nie najlepszej pogody, udział wzięło około 320 załóg. W tym roku liczymy na słońce, które sprawi, że ta liczba będzie jeszcze większa” – mówi Jakub Strzemżalski, komandor zlotu.

Tradycyjnym punktem programu spotkania jest konkurs elegancji, podczas którego jury najpiękniejszą maszynę uhonoruje pucharem i tytułem „Pojazdu zlotu Forza Italia”. Również goście i uczestnicy pikniku będą mieli szansę wyróżnić nagrodą publiczności wybrany w głosowaniu pojazd.

Kolejną atrakcją będzie rajd nawigacyjny, podczas którego uczestnicy będą zmierzą się z zagadkami przygotowanymi przez organizatorów, poznając przy okazji malownicze, mazowieckie drogi. Dzięki zaangażowaniu autoryzowanego dealera Carserwis oraz polskiego importera Fiat Chrysler Automobilies będzie można odbyć jazdy testowe najnowszymi modelami Grupy Fiata.

Ponadto na terenie Pałacu Alexandrinum odbędą się wykłady o tematyce związanej z historią włoskich samochodów, a także konkursy wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy o Włoszech. O podniebienia uczestników oraz osób odwiedzających zlot zadbają wystawcy stoisk kulinarnych – m.in. restauracji Lente – modern mediterranean. Zlot Forza Italia 2018 zakończy uroczysta kolacja dla uczestników.
Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów zrzeszonych w polskich klubach i na forach internetowych oraz wszystkich miłośników włoskiej myśli motoryzacyjnej.

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od siedmiu lat organizują też regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji.

Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej: http://2018.ForzaItalia.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2130804490493466/