Mercedes 300 CE-24 C124 1992 – SPRZEDANY

Piękne w klasycznej motoryzacji jest to, że możemy sobie wymarzonego klasyka wymyśleć, a potem… latami go remontować, albo znaleźć gotowy projekt, w który poprzedni właściciel włożył mnóstwo serca, energii i pieniędzy, by potem wystawić go po kosztach. Myślisz, że to dużo? Jeżeli praca kosztowała tyle przez 4 ostatnie lata, uwierz, że dziś byłoby drożej. Dodatkowo byłoby jeszcze trudniej dlatego, że dostępność wielu nowych elementów z latami maleje. Jeżeli ten Mercedes 300 CE-24 C124 wpada w Twój gust i masz na niego odpowiedni budżet – pomyśl, zapewne jest to lepszy wybór niż przechodzenie samemu całej tej ścieżki od nowa. A jest na niej mnóstwo elementów, na których można się potknąć. Nie ma nic lepszego, jak gotowiec, odrestaurowany według właściwych metod i zgodnie z oryginałem. Tu zmiany są naprawdę subtelne i proste do odwrócenia – felgi MAE, obniżone zawieszenie, poliftowe lampy i przezroczyste kierunkowskazy. Odejście od oryginału niewielkie, a dodające mu jeszcze charakteru i indywidualnego uroku.

Mercedes 300 CE-24 C124
Rocznik: 1992
Przebieg: 218000 km
Pojemność: 2960 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 220 KM

Wyposażenie:
VIN: WDB1240511B799705
Data dostarczenia Sep 08 1992
Miejsce zamówienia: Lipsk
Kod lakieru: 929U NAUTIKALBLAU – METALLIC
Silnik: 10498012040583
Skrzynia biegów: 72250103744177

221 FOTEL LEWY PRZEDNI, REGULOWANY ELEKTRYCZNIE
222 FOTEL PRAWY PRZEDNI, REGULOWANY ELEKTRYCZNIE
240 WSKAŹNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
281 SPORTOWA KIEROWNICA (390 MM) I DŹWIGNIA ZMIANY BIEGÓW W SKÓRZANEJ TAPICERCE
291 PODUSZKA POWIETRZNA DLA PASAŻERA Z PRZODU
300 SCHOWEK Z ROLETĄ
412 ELEKTRYCZNY DACH PRZESUWNY Z URZĄDZENIEM UCHYLNYM
425 5-BIEGOWA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW
430 ZAGŁÓWEK Z TYŁU, LEWY I PRAWY
440 TEMPOMAT (TEMPOMAT)
471 SYSTEM KONTROLI TRAKCJI (ASR)
531 ANTENA AUTOMATYCZNA
544 ROLETA ELEKTRYCZNA NA TYLNĄ SZYBĘ I OSŁONA PRZECIWSŁONECZNA Z PODŚWIETLENIEM, LEWA I PRAWA
570 SKŁADANY PODŁOKIETNIK PRZEDNI
580 KLIMATYZACJA
620 POJAZD Z KATALIZATOREM
752 RADIO BECKER MEXICO 2000 VK
810 SOUND SYSTEM
873 OGRZEWANIE FOTELI PRZEDNICH FOTELI
915 ZBIORNIK PALIWA, 70 LITRÓW

Na sprzedaż piękny Mercedes C124 300CE-24 wyprodukowany w 1992 r. w klasycznym, przedliftowym wydaniu.

Wersja europejska. Samochód większość życia spędził w Niemczech, w 2017 roku został sprowadzony do Polski. Od tego czasu jest dumą kolekcji właściciela w Polsce.

Mercedes charakteryzuje się rzadko spotykaną konfiguracją – ma niepowtarzalny lakier 929 Nautikalblau w połączeniu z klasycznym czarnym skórzanym wnętrzem. Posiada pełne możliwe wyposażenie, a dopełniają je takie smaczki, jak elektryczna roleta tylnej szyby czy opcjonalny fabryczny system nagłośnienia.

Samochód został zakupiony w przyzwoitym stanie, pozwalającym na użytkowanie, niemniej jednak sukcesywnie przez kilka lat poddawany był procesom naprawczym i renowacyjnym mającym przywrócić jego stan bliski nowemu pojazdowi. Tym samym przeszedł kompleksową renowację w Polsce. Otrzymał nowy lakier zgodny z oryginałem i wykonany w technologii firmy Spies Hecker (począwszy od podkładu, poprzez lakier bazowy, na klarze skończywszy). Cały zespół napędowy, a więc zarówno silnik, jak i skrzynia biegów, zostały rozebrane i poddane gruntownej renowacji (skrzynia na oryginalnych częściach, silnik tam gdzie było to możliwe na oryginalnych częściach, w przypadku ich braku z wykorzystaniem najwyższej jakości zamienników). Dzięki temu układ napędowy tego samochodu jest praktycznie nowy. Wymienione zostały chłodnica, pompa wody, pompa oleju, dmuchawa, akumulator, zregenerowane rozrusznik oraz alternator. Zamontowany został komplet nowych pasków, wszelkie układy uzupełnione nowymi płynami i olejami. Dodatkowo elementy silnika poddane zostały wizualnemu odświeżeniu – pokrywa zaworów została wyszkiełkowana i pomalowana proszkowo. Kolektor wydechowy został wypiaskowany.

Układ zawieszenia jest w pełni sprawny, z nowymi amortyzatorami Monroe oraz oryginalnymi sprężynami Lorinser, które subtelnie obniżyły samochód, dodając mu dynamicznego wyglądu i poprawiając prowadzenie. Wymieniona została antena teleskopowa na nową oryginalną marki Hirschmann (komplet, tj. kompletny bat z mechanizmem). Zakupione zostały nowe oryginalne dywaniki, nowe oryginalne wygłuszenie maski oraz wykładzina bagażnika. Zarówno chromy zderzaków, chromy przy szybach itd., jak i anodowane listwy na dachu samochodu są w pięknym stanie, bez rdzy i uszkodzeń.

Wnętrze auta wygląda przepięknie. Skórzana tapicerka poddana została gruntownemu czyszczeniu, w miejscach tego wymagających delikatnej renowacji, a następnie zabezpieczeniu. Drewno oraz deska rozdzielcza są idealne – panele zostały poddane renowacji i zabezpieczeniu.

Do samochodu dokupione zostały 18-calowe kultowe felgi MAE produkowane w latach 90-tych przez firmę O.Z. Zostały one poddane procesowi polerowania wibracyjnego, dzięki czemu zyskały niepowtarzalny wygląd. Do felg zakupione zostały nowe opony Toyo Proxes T1R.

Wyposażenie elektryczne samochodu jest w pełni sprawne.

Samochód jest po serwisie olejowym w ASO Mercedes – Duda Legends z wpisem do książki serwisowej.

Na lakier zaaplikowana została powłoka ceramiczna GTECHNIQ C1 Crystal Lacquer z 5-letnią ochroną, a na szyby powłoka hydrofobowa.

Łączna wartość wykonanych prac i zakupionych elementów wyposażenia opiewa na kwotę ok. 70000 zł. Wszystkie wydatki poparte fakturami.

Samochód kupujący otrzymuje zatankowany do pełna, z przeglądem do 08.2022, kompletem dokumentów, książką serwisową, kopią briefu niemieckiego oraz teczką z fakturami oraz dokumentacją zdjęciową. Dodatkowo nabywca otrzyma komplet oryginalnych 15-calowych kół 8-loch wyposażonych w opony zimowe Dunlop.

Auto jest gotowe do użytkowania i jest idealną inwestycją dla nowego właściciela.

Kredyt na klasyka