Jaguar XJ6 Series III 1984 – 75000 PLN – Zdbice

Jaguar XJ6 serii trzeciej w ofercie znajdował się w latach 1979–1992 (w wersjach sześciocylindrowych krócej, bo do 1986 roku). Już za czasów swojej młodości traktowany był jak wzór sportowej, klasycznej limuzyny. Jego okrągłe linie z dużą ilością przeszklonych powierzchni to finalny efekt ewolucji pięknych kształtów modelu XJ, dopracowany przez włoskie biuro projektowe Pininfarina. Pod jego maską pracuje rzędowy silnik o pojemności 4,2 l zasilany układem wtryskowym Lucas-Bosch L-Jetronic i zestawiony ze skrzynią automatyczną Borg Worner. Ten egzemplarz ma na wyposażeniu nieczęsto spotykany szyberdach, który po raz pierwszy zaoferowano właśnie w Series III. Jego felgi to to kultowe „pepperpot” (pieprzniczki). Zwraca uwagę ujmująca kolorystyka i piękny stan – to efekt gruntownych prac renowacyjnych, którym poddano ten egzemplarz.

Jaguar XJ6 Series III
Rocznik: 1984
Przebieg: 95000 km
Pojemność: 4200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 205 KM

Cena: 75000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– el. szyby,
– podnoszone przednie siedzenia,
– tempomat,
– skórzana tapicerka,
– wspomaganie kierownicy,
– szyberdach,
– el. lusterka,
– radio.

Auto po renowacji, która obejmowała blacharkę, lakierownie całej karoserii włącznie z komorą silnika, wymianę wygłuszeń oraz wykładzin. Wykonano renowację skór, drewna i podsufitki.
W zawieszeniu są nowe amortyzatory, tarcze hamulcowe i klocki, wszystkie gumy, końcówki, poduszki itp.
Silnik został na nowo uszczelniony na wale korbowym, wymieniono uszczelkę pod głowicą wraz z innymi uszczelkami góry.
Skrzynia biegów jest po wymianie wszystkich elementów, tj. tarczek, tulei, oringów i regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego.

Telefon: +48 723 478 654
Miejscowość: Zdbice

Kredyt na klasyka