MotoClassic Wrocław 2023 – powrót w wielkim stylu

Zawsze lubiliśmy odwiedzać Wrocław oraz Zamek Topacz, tym bardziej cieszy nas powrót do kalendarza, jednej z ulubionych przez nas imprez. Jeżeli byliście na którejś z edycji wiecie sami, że klimat i jakość imprezy są niepowtarzalne. A jeżeli nie byliście jeszcze nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zarezerwować sobie ostatni weekend sierpnia i pożegnać lato w doborowym towarzystwie klasyków! Co więcej, postaramy się, aby po raz pierwszy było to miejsce, na którym możecie swojego własnego klasyka sprzedać, a także znaleźć Wasze klasyczne auto marzeń. Imprezę wzbogacimy, organizując Giełdę klasyków z prawdziwego zdarzenia!

Jubileuszowa 10. edycja MotoClassic Wrocław odbędzie się w dniach 26 – 27 sierpnia br. w miejscowości Ślęza pod Wrocławiem. Wydarzenie jest Wielkim Świętem Motoryzacji, które od lat organizuje Towarzystwo Automobilowe Topacz – pomysłodawca i organizator imprezy. Obecnie Motoclassic Wrocław uchodzi za jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Celem MotoClassic Wrocław jest zrzeszanie społeczności kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, pasjonatów historii oraz prezentacja najnowszych trendów we współczesnej motoryzacji. Wydarzenie jest także pretekstem do spotkania klasyków historycznej motoryzacji z najnowszymi osiągnięciami rynku.

Podczas imprezy na Zamku Topacz będzie można zobaczyć najnowsze i najbardziej spektakularne premiery współczesnych marek i połączyć to z oglądaniem klasycznych i pięknie odrestaurowanych pojazdów z lat 1886 – 1990. W tym samym czasie w trakcie Motoclassic Wrocław 2023 odbędzie się zlot pojazdów zabytkowych, w którym bierze udział średnio około 300 załóg.

Organizatorzy MotoClassic Wrocław stawiają sobie za cel zgromadzenie jak największej liczby firm i marek motoryzacyjnych oraz form aktywności związanych z szeroko rozumianą motoryzacją. Wydarzenie jest biletowane, otwarte dla publiczności i odwiedzane przez około 25000 osób przez dwa dni imprezy.

Motoryzacyjne święto jak zawsze skupione będzie na 50-hektarowym terenie obok jednego z najpopularniejszych hoteli w Polsce, Hotelu „Zamek Topacz”, które jest nierozerwalnie związane z Motoclassic Wrocław.

Nie zabraknie również samochodów z naszej oferty! Nie odpuścimy tak doskonałej okazji do spotkania się z Wami i zaprezentowania, co aktualnie znajduje się w naszym garażu.

Co więcej, w tym roku pokusiliśmy się o organizację czegoś zupełnie nowego. W ramach tej świetnej imprezy organizujemy najprawdziwszą na świecie Giełdę klasyków. Będziemy dysponować utwardzonym placem zdolnym pomieścić blisko setkę samochodów, na który serdecznie Was zapraszamy. Motoclassic to wspaniała i warta zobaczenia impreza, a przy okazji możecie wystawić Waszego klasyka na sprzedaż, a także znaleźć auto swoich marzeń i po prostu je kupić, albo i zamienić. To będzie giełda jak za dawnych lat, nawet samochody będą z „tamtych czasów”. Piszcie do nas na adres info@gieldaklasykow.pl, aby dowiedzieć się szczegółów!

Na MotoClassic Wrocław pojawiają się również wielkie osobistości ze świata motoryzacji. W poprzednich edycjach imprezy można było zobaczyć np. Jurgena Clausa, znanego znawcę marki Alpine, który po raz pierwszy pojawił się w Polsce na Pierwszym Międzynarodowym Zlocie Alpejskim, który odbył się w MotoClassic Wrocław. Jurgen pojawił się ze swoim wyjątkowym modelem Alpine Renault A110 1800 Gr. IV, który brał udział m.in. w Rajdzie Maroka w 1974 roku. Na poprzednich edycjach obecny był również Paul Bracq – jeden z najbardziej znanych projektantów samochodów na świecie.

W trakcie Motoclassic Wrocław 2023 odbędą się międzynarodowe zloty np. Klubu Zabytkowego Mercedesa, Międzynarodowy Zlot Alpine przy współpracy z Grupą Pietrzak, Zlot PAGODA SL KLUB, Międzynarodowy Zlot Karman Ghia.

Podczas imprezy odbywają się konkursy elegancji dla uczestników zlotu, a w jury konkursu elegancji zasiadają najsłynniejsze postaci kultury i sztuki w Polsce.

Podczas zbliżającej się 10. edycji MotoClassic Wrocław wydarzenia poprowadzą najsłynniejsi dziennikarze motoryzacyjni w Polsce: Patryk Micikiuk i Joanna Zientarska wraz z ojcem: Włodzimierzem Zientarskim.

Oprócz dealerów motoryzacyjnych podczas imprezy swoje stoiska wystawią różne firmy związane z branżą motoryzacyjną, a na miejscu organizowana jest strefa gastronomiczna tzw. foodcourt – w tym również miejscu swoje stoisko będzie miał popularny event motoryzacyjny, z którym w tym roku MotoClassic nawiązał stałą współpracę – Śniadanie & Gablota.

Kredyt na klasyka