Mercedes 560 SL R107 1986 – SPRZEDANY

Całkowicie nowy projekt dwumiejscowego samochodu o otwartym nadwoziu Mercedes przedstawił światu w kwietniu 1971 roku. R107 to model SL trzeciej generacji, który w produkcji przetrwał ponad 18 lat, stając się niekwestionowanym klasykiem już w czasach swojej produkcji. Elegancki i sportowy, mocny i pewny w prowadzeniu, jest klasycznym roadsterem ucieleśniającym wartości marki. W 1986 roku najbardziej spektakularną nowością był Mercedes 560 SL z silnikiem o rekordowej w tym modelu pojemności 5,5 l i mocy 230 KM, zarezerwowany na rynki eksportowe USA, Australii i Japonii. Osiągi zapewniał fantastyczne. Taki właśnie model w pięknym kolorze nadwozia 587 Pajettrot oferowany jest przez firmę Wadowscy klasyczne.

Mercedes 560 SL R107
Rocznik: 1986
Przebieg: 140000 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 230 KM

Wyposażenie:
– elektryczne szyby,
– wspomaganie układu kierowniczego,
– skórzana tapicerka,
– ABS,
– SRS kierowcy,
– klimatyzacja,
– elektryczna antena,
– tempomat,
– elektryczne lusterko pasażera

Mercedes 560 SL sprowadzony do Polski z USA. Piękne zestawienie kolorystyczne, karoseria w kolorze 587 Pajettrot i wnętrze w kolorze 275 Mushroom. Dodatkowo pod maską największa montowana w tym modelu jednostka V8.

Karoseria posiada odświeżoną powłokę lakierniczą ale zgodnie z oryginalnym odcieniem. Podwozie suche i bez korozji (nawet w miejscach, gdzie często pojawiają się ogniska korozji). Galanteria chromowana oryginalna i zachowana w świetnym stanie. Całość sprawia, że auto wygląda niezwykle świeżo. Niestety do tego egzemplarza nie posiadamy Hard Topu, ale tak na prawdę odpowiedzmy sobie na pytanie kiedy go będziemy używać? To cabriolet, więc najważniejszy jest Soft Top, a w tym aucie jest niemal w idealnym stanie.

Wnętrze posiada nowe pokrowce foteli (tak został zakupiony), oczywiście wykonane ze skóry. Reszta zachowana w oryginale. Wszystkie instrumenty pokładowe działają bez zarzutów.

Jednostka napędowa przeszła pełny serwis oraz czyszczenie i regulacje układu wtryskowego. Pracuje równo i bez zastrzeżeń. Skrzynia biegów otrzymała nowy olej.
Mercedes jest gotowy do jazdy.

Kredyt na klasyka