Ognisty charakter i wspaniałe wrażenia z jazdy z otwartym dachem, a do tego luksusowe wnętrze ze wspaniałą skórą i złotym zegarkiem umieszczonym na centralnym miejscu konsoli środkowej – to wszystko zagwarantować może niezwykle rzadkie Maserati Spyder. To pierwszy kabriolet marki Maserati od czasu modelu Ghibli Spyder z lat 1969-1973. Opracowaniem projektu nadwozia zajął się mediolański stylista Zagato, natomiast nadwozia składano w Turynie i transportowano do fabryki Maserati w Modenie w celu montażu końcowego. Rozstaw osi Biturbo wynoszący 2514 mm został skrócony tu do 2400 mm. Modele Spyder ewoluowały w różnych wersjach i podlegały temu samemu rozwojowi technicznemu i estetycznemu co coupe, z wyjątkiem 24-zaworowego silnika o pojemności 2,8 litra, który nigdy nie był tu montowany. Jednostkami napędowymi były 2-litrowe V6 na rynek krajowy i 2,5-litrowe jednostki na eksport. Ten prezentowany to gaźnikowy Spyder 2500, czyli przedstawiciel zaprezentowanej w 1984 roku pierwszej serii tego modelu. Do 1988 roku wyprodukowano jedynie 1049 sztuk.
Maserati Spyder
Rocznik: 1986
Przebieg: 5500 mi
Pojemność: 2491 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 190 KM
Cena: 89900 PLN
Maserati Biturbo Spyder Zagato 2.5l (1986) – stan piękny, po kompleksowej renowacji
Silnik: 2.5L V6 Twin-Turbo (wersja eksportowa)
Kolor nadwozia: piękna soczysta czerwień
Opis pojazdu:
Mam przyjemność zaoferować wyjątkowy egzemplarz Maserati Biturbo Spyder, zaprojektowany i zbudowany przez legendarne, włoskie studio Carrozzeria Zagato. Auto pochodzi z poszukiwanego 1986 roku i jest wyposażone w mocniejszy, dedykowany na rynki eksportowe silnik V6 o pojemności 2,5 litra z podwójnym doładowaniem.
Pojazd przeszedł kompleksową i drobiazgową renowację (zakończoną około 5–6 lat temu). Od tamtego momentu auto przejechało zaledwie 5 500 km w celach hobbystycznych. Samochód utrzymany jest w rewelacyjnym stanie, a potężne nakłady finansowe, jakie w niego włożono, w pełni odzwierciedla jego obecny wygląd w naturze.
Zakres przeprowadzonych prac:
Nadwozie i lakier: Wykonano pełen, profesjonalny proces blacharski. Na auto nałożono nowy, głęboki lakier. Brak jakichkolwiek poobcierań, rys czy skaz.
Podwozie: Podłoga została w całości odbudowana oraz profesjonalnie zabezpieczona i zakonserwowana na długie lata.
Wnętrze: Kabina pachnie nowością. Fotele oraz elementy wykończenia zyskały nową, najwyższej jakości tapicerkę skórzaną. Wszystkie fabryczne detale wnętrza, przełączniki, przyciski oraz kultowy zegarek są zachowane i odnowione we wzorowym, wręcz pedantycznym stanie.
Dach: Miękki dach jest w bardzo ładnym stanie – materiał jest szczelny, czysty, niezniszczony i nigdzie niepopękany.
Mechanika i serwis: Doprowadzony do idealnego stanu technicznego. Silnik o pojemności 2,5 l, turbosprężarki oraz osprzęt pracują bardzo dobrze. W aucie wszystko w zupełności działa.
Koła: Na felgach założone są całkowicie nowe opony.
Podsumowanie:
To rzadkie Maserati z silnikiem 2,5 l nie wymaga najmniejszego wkładu finansowego. Samochód prezentuje się zjawiskowo na żywo, co doskonale potwierdzają załączone zdjęcia. To idealna lokata kapitału oraz unikatowy klasyk gotowy do czerpania czystej radości z jazdy z otwartym dachem.
Pojazd do obejrzenia w miejscowości Zgierz koło Łodzi.
Oferta nr 5047
Cena w porównaniu do rynków zagranicznych jest bardzo dobra na ten stan.
Telefon kontaktowy w godzinach 9.00-19.00
Telefon: +48 666 167 168, 666 111 100
Miejscowość: Zgierz







































